facebook

Впровадження змішаного навчання у коледжах та університетах: МОН розробило рекомендації

Важливо запускати максимально допустимий стаціонарний процес, стаціонарне навчання, зазначає Єгор Стадний.


Міністерство освіти і науки розробило рекомендації щодо організації змішаного навчання у закладах вищої та фахової передвищої освіти.

Ми зібрали прекрасну команду українських фахівців, які вже запроваджували змішане навчання у своїх закладах. За кожною порадою стоїть як позитивний, так і негативний досвід та велике бажання допомогти закладам пройти цей шлях без повторення чужих помилок. Дякую усьому авторському колективу цих рекомендацій, завдяки їм заклади зможуть організувати освітній процес так, щоб виклики, які ставить епідемія коронавірусу, не загрожували якості освіти, – наголосив заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний.

Університети та коледжі отримають поради щодо того, як розгорнути змішане навчання, яке нормативне забезпечення та технологічна база для цього потрібні, як підготувати персонал та спланувати навчальний процес. Викладачі у документі знайдуть детальні рекомендації щодо створення або адаптації навчальних курсів, планування результатів навчання та ефективного оцінювання успішності студентів.

Ми очікуємо, що заклади всередині себе розпочнуть дискусії: який шлях вже пройдено, що потрібно зробити на майбутнє. МОН хоче створити онлайн-курс з форумом для обговорення більш таргетованого досвіду – це буде спробою відповісти на адресні потреби, – зазначив пан Стадний під час прямого ефіру на сторінці у фейсбуці.

Чтайте також:  Відпустка вчителів за умов війни: які вводять обмеження

Рекомендації доповнені чеклістами, прикладами моделей змішаного навчання, матрицями планування курсів та іншими допоміжними матеріалами, які керівники закладів та викладачі можуть використовувати у процесі підготовки до нового навчального року.

Також окремо знаходяться напрацювання санітарної оцінки, санітарних вимог, яких заклади мають дотримуватися у новому навчальному році. Важливо запускати максимально допустимий стаціонарний процес, стаціонарне навчання. Ми розуміємо, що є багато дисциплін, навичок, яких неможливо набути у дистанційному форматі. І саме тут допоможе змішане навчання, – пояснив заступник Міністра освіти.

Організація змішаного навчання неможлива без використання платформи електронного навчання, що містить систему управління навчанням LMS. Рекомендації дають чіткі інструкції, як обрати та розгорнути навчальну платформу, а також який інструментарій потрібен для створення навчального контенту.

Наразі МОН працює над залученням допомоги для закладів – з держбюджету і позабюджетних джерел. Вже невдовзі ми обговорюватимемо з керівниками закладів, які є типові потреби для запуску змішаного навчання, – додав Єгор Стадний.

Рекомендації розроблені робочою групою за участю Науково-методичної підкомісії «Дистанційне навчання» сектора вищої освіти Науково-методичної ради МОН у складі Ольги Бершадської, Юрія Зубаня, Олега Іларіонова, Олега Лагодонюка, Олени Майбороди, Ірини Наумчук, Наталії Піндус, Олександра Поддєнєжного, Миколи Сидорова, Марини Сільченко та Романа Яценка за загальною редакцією Єгора Стадного та Євгена Ніколаєва.

Чтайте також:  Очне навчання 1 вересня почнуть лише школи з бомбосховищами – заступик міністра освіти

Джерело.


Повернутись вверх