facebook

Що робити вчителеві, якщо учні не виконують домашні завдання

Що робити вчителеві, якщо учні не виконують домашні завдання

Інформує Всеосвіта.

Домашнє завдання — обов’язковий елемент навчального процесу. Кожна дитина унікальна, відповідно здібності та темп запам’ятовування інформації у кожного також різний. Саме для того, щоб підлаштуватися під кожного учня та допомогти закріпити вивчений матеріал і потрібні домашні завдання.

Далі ми дізнаємося причини відмови дітей від виконання домашні завдань, поговоримо про те як їх мотивувати та як правильно налагодити освітній процес.
Через що учні бойкотують домашні завдання
При заглибленому аналізі можна виокремити такі основні причини:

1.Школярі не розуміють що саме та як потрібно виконувати.

Цілком ймовірно, що умова завдання для окремих учнів може звучати занадто складно, або вони банально заплутались. Щоби цьому запобігти, рекомендуємо взяти на озброєння такі методи:

  • чітко озвучте чи пропишіть інструкцію як виконувати домашнє завдання;
  • за кілька хвилин до завершення уроку детально поясніть що саме слід робити вдома;
  • перевірте чи вивчений матеріал співпадає із самим завданням;
  • порадьте учням виконувати завдання цього ж дня,  максимум на наступний, поки отримані знання свіжі, а діти добре розуміють суть завдання.

2.Немає зворотнього зв’язку від учителя.

Ваші завдання можуть бути мегацікавими та неабияк творчими, проте якщо діти не чують хвалебної оди про свою виконану роботу, чи конструктивної критики із поясненням як це можна зробити краще, будь-яка цікавість до ваших завдань моментально щезне. Отож, що робити:

  • Неодмінно перевіряйте домашні роботи і виставляйте оцінки. Звісно, якщо клас великий, а на додачу ще й урок у старшокласників, то робити це не так вже й легко. Саме для таких випадків є безкоштовні тести від «Всеосвіти»: ви можете як самостійно створити завдання, так і скористатися бібліотекою тестів, де зберігаються доробки ваших колег. Система перевіряє завдання та ставить оцінки автоматично, а вам лише достатньо встановити необхідні критерії оцінювання.
  • При плануванні уроку обов’язково виділіть час для зворотнього зв’язку, щоб обговорити найпоширеніші помилки, виділити особливі роботи і визначити загальну успішність виконання завдання.
  • Під час виставленні оцінки в зошиті учня поруч із самою оцінкою коротко і толерантно прокоментуйте що саме вдалося найкраще, а на що слід звернути увагу.
Чтайте також:  Змішалися зуби, пальці та діти. Завдання з математики для 4 класу спантеличило українців

3.Відсутність у школяра відчуття результату від роботи вдома.

Частою причиною небажання працювати вдома є відсутність в учня розуміння результату, який дає домашня робота. Щоби розв’язати цю проблему порівняйте його успіхи до початку виконання домашніх завдань, і після. Повірте, він буде неабияк здивований.

Неодмінно закценуйте на тому, що кожен учень засвоює матеріал у власному темпі, тому порівнювати себе з іншими, а тим паче соромитися своєї успішності, не варто. Важливо не бути кращим за інших, а слідкувати за власним прогресом.
Як привчити учнів до щоденного виконання домашніх завдань
Застосовуйте на практиці наступні поради, і ви встановите з учнями хороший контакт і назавжди забудете про невиконані домашні роботи:

1.Дайте учням розуміння важливості домашнього завдання.

Школярі повинні розуміти мету виконання домашнього завдання. Вчителеві може бути досить непросто кожен раз описувати користь від роботи вдома, проте це доволі позитивно повпливає на учнів. Завдання такого типу ви можете переглянути у попередньому матеріалі.

У жодному разі не можна домашні завдання застосовувати як один з методів покарання.  Знання предмета, підвищення успішності та мотивації учнів — ось основна роль учнівської роботи вдома.

2.Необхідність чітких інструкцій.

Для уникнення непорозумінь слід кожного разу конкретно пояснювати учням що саме їм треба робити, та яким має бути фінальний результат їхньої діяльності.

Чтайте також:  "Це пережиток СРСР": у мережі виникла дискусія через пропозицію скасувати урок "Основи здоровʼя"

Навчіть дітей складати план виконання домашніх завдань, а також поясніть про рівномірний розподіл часу для кожного виду роботи (для прикладу, проєктної діяльності).

3.Надважлива систематичність.

Щоби закріпити знання школярів, і призвичаїти їх до регулярного виконання домашніх завдань, давайте їм роботу вдома по закінченні кожного уроку. Нехай вони чергуються: один раз просте звичайне завдання, а наступного разу творче. Так дітям ніколи не набридне ваш предмет і вони сприйматимуть кожну вашу домашку як цікавий квест.
Так у учнів виробиться звичка,  що домашнє завдання — невід’ємна частина навчання.

Джерело.


Повернутись вверх