Що робити, якщо у школі дитини вимагають здати гроші на ремонт: платити чи ні?
Настав новий навчальний рік і дуже часто на початку осені з батьків дітей вимагають здати гроші на ремонт школи. Батьківські комітети часто залякують, що без цих фінансів не можна обійтись.
Чи можна не здавати гроші, і що за це буде, пояснюють на освітньому порталі “Нова Українська школа“.
Тож чи потрібно здавати гроші ремонт?
Відповідальність за ремонт у навчальному закладі лежить на місцевій владі, яка є його власником та власником.
Тому директор школи зобов’язаний щорічно звертатися до управління освіти, підпорядкованого навчальному закладу із запитом на фінансування ремонтних робіт та інших потреб.
“Здебільшого школи в Україні перебувають у комунальній власності, лише 1,5–2% є приватними, і лише десяток – державними”, – йдеться у матеріалі НУШ.
Власник школи продовжує складати кошторис потреб навчальних закладів, які перебувають під його керуванням. Ремонт у навчальному закладі може виконувати лише спеціалізована компанія з відповідною ліцензією, а батьки дітей не мають права втручатися в управління комунальною власністю.
До того, як здавати кошти, батькам радять запитати керівника школи, чи були бюджетні запити щодо ремонту.
Збирати гроші з батьків суперечить закону
Разом з тим, у більшості випадків такі здирства приховують під благодійністю, яка необхідна школі. Тобто далі ваші кошти йдуть на придбання певних меблів, ремонт класу чи школи тощо.
Однак це незаконно, адже всі гроші навчальним закладам має виділяти держава.
Якщо ви не хочете здавати гроші, це ваше законне право і жодних санкцій до вас ніхто не може застосувати, адже прав у вчителя чи директора закладу таких немає.