facebook

Компенсація освітніх втрат. Чи будуть вчителям оплачувати за додаткові заняття з учнями?

Додаткові компенсаційні заняття, проведення яких може стати допомогою дітям у надолуженні втрачених знань, мають гідно оплачуватися та не мати значних обсягів понаднормової роботи для вчителя.

Про це йдеться в інформаційних матеріалах Міністерства освіти і науки до слухань у комітеті ВР з питань освіти, науки та інновацій, що будуть присвячені освітнім втратам учнів і відбудуться 11 травня.

Зокрема, у Міносвіти зазначають, що допомогою дітям у надолуженні втрачених знань і навичок може стати планування закладом освіти додаткових компенсаційних занять, програма тьюторства тощо.

Нагадаємо, коштів для оплати освітянам проведення додаткових компенсаційних занять зі школярами задля подолання освітніх втрат немає, хоча у МОН вважають, що виправлення освітніх розривів у знаннях школярів не повинно просто перекластися на плечі вчителів, і будь-які додаткові уроки не можуть бути безкоштовним навантаженням на освітян.

«Важливо, що така робота не повинна стати ще одним додатковим неоплачуваним або низько оплачуваним навантаженням для вчителів, які мають отримувати гідну оплату праці та не мати значних обсягів понаднормової роботи. Одним зі способів вирішення цієї проблеми може бути освітня субвенція на години варіативної складової, зокрема на індивідуально-групові заняття, адже не кожна громада може профінансувати такі видатки», – зазначають у Міністерстві освіти і науки.

Чтайте також:  Українським школярам оголосили дату початку зимових канікул: скільки часу дадуть дітям на відпочинок

Водночас наразі Міністерство фінансів України вважає передчасним обговорення питання визначення фінансового ресурсу для забезпечення заходів з компенсації освітніх втрат та освітніх розривів.

«Питання визначення обсягу фінансового ресурсу та джерел для забезпечення заходів з компенсації освітніх втрат і освітніх розривів, згідно з позицією Міністерства фінансів, доречно розглядати лише за результатами напрацювання алгоритму проведення відповідних досліджень та формалізації механізму вимірювання освітніх втрат і освітніх розривів», – повідомляють у МОН.

З огляду на це у відомстві наголошують, що в умовах обмежених часових, матеріальних і людських ресурсів для подолання втрат у навчанні слід застосовувати заходи, які є якомога більш універсальними, автоматизованими і максимально використовувати вже існуючі ресурси, оптимізувати час навчання, застосовувати міжнародні практики тощо.

Наприклад Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської адміністрації змінює у травні-червні цього року звичну класно-урочну систему на індивідуалізоване / групове навчання та запроваджує проведення індивідуальних та групових компенсаторних занять.

Джерело.


Повернутись вверх