facebook

Інформаційна платформа протидії кібербулінгу: чим корисна для підлітків і дорослих, про НУШ повідомив проєкт GoLocal

Дорослі та діти, які стикнулися з кібербулінгом або прагнуть створити навколо себе безпечне онлайн-середовище можуть скористатися інтерактивною онлайн-платформою.

Вона об’єднує практичні поради психологів, юридичні рекомендації, реальні історії людей, які стикнулися з різними проявами булінгу в інтернеті, а також рекомендації корисних ресурсів, фільмів і подкастів про інформаційну безпеку.

Про це “НУШ” повідомив проєкт ГО “GoLOCAL”.

За даними глобального дослідження ЮНІСЕФ, приблизно 37% молоді у віці від 12 до 17 років стикалися з булінгом в інтернеті. В Україні про це повідомили 29% опитаних підлітків, із них 16% були змушені пропускати через це шкільні заняття.

Як зазначають фахівці, найбільш потенційно небезпечними каналами для прояву кібербулінгу для дорослих і дітей є соцмережі – TikTok, Instagram, Facebook, Telegram і Twitter.

Онлайн-булінг може проявлятися в різних формах:

✔ розповсюдження хибних чуток;

✔ розповсюдження компрометуючої інформації;

✔ образливі коментарі;

✔ висміювання;

✔ шантаж;

✔ загрозливі або непристойні повідомлення.

Часто кібербулери використовують анонімні акаунти або псевдоніми, щоб приховати свою особистість. І саме така можливість створює ефект відсутності покарання.

Чтайте також:  Як пояснити дітям, чому Святий Миколай приходить тепер 6 грудня, а не 19-го, і хто насправді кладе подарунки під подушку

Джерело.


Повернутись вверх