facebook

“Щастило” не всім дітям: чому в СРСР не було 4 класу

“Щастило” не всім дітям: чому в СРСР не було 4 класу

Ми розповімо, чому в радянських школах не було 4 класу і чому така системи була і в Україні.

Ті, хто застав радянську школу пам’ятають, що деякі діти “перестрибували” четвертий клас, але мало хто знає, навіщо це було потрібно. Ми розповімо, чому в радянських школах не було 4 класу і чому така системи була і в Україні.

Чому в радянських школах не було 4 класу?
В СРСР не було 4 класу через особливості радянської системи освіти. Аж до 1963 року в СРСР функціонувала семирічна школа, що складається з 7 класів. Ця система була запропонована після освітньої реформи 1930-х років, яка запровадила загальну початкову школу, що забезпечило доступність освіти для всіх дітей.

Семирічна школа була зосереджена на забезпеченні базової освіти та грамотності учнів. За цей час учні вивчали основи читання, письма, математики та інших предметів.

У 1963 році була проведена нова реформа освіти, яка передбачала збільшення терміну навчання до 8 класів. Після введення 8 класу, система освіти в СРСР стала дев’ятирічною. Таким чином, четвертого класу в радянській системі освіти просто не було, і діти відразу переходили з третього класу в п’ятий клас.
Коли ввели 4 клас в Україні?
Така практика була і в Україні, але зараз система середньої освіти має три ступені:

  • І-початкова школа (1-4 класи),
  • ІІ-основна школа (5-9 класи),
  • ІІІ-старша школа (10-12 класи).
Чтайте також:  Не будуть готові: освітній омбудсмен назвав головну проблему початку навчального року в серпні

Які були предмети в радянській школі?
У радянській школі діти вивчали основні предмети, такі як російська мова, література, математика, історія, фізика, хімія, географія, біологія та інші. Також до програми входили фізична культура, технологія, Музика та образотворче мистецтво.

Джерело.


Повернутись вверх