facebook

“Принципова позиція”: Лісовий зробив заяву про дерусифікацію та російськомовних українців

;

Очільник МОН Оксен Лісовий заявив, що його дуже тішить те, як багато людей сьогодні хочуть перейти на українську мову. Хоча це може бути важко для тих, хто спілкувався російською з родиною та дітьми.

Міністр наголошує: ці люди – патріоти, які тут народилися і живуть. Вони готові перейти на українську, але їм складно перебороти звичку.

Лісовий зробив заяву про дерусифікацію та російськомовних
Лісовий вважає, що треба створити середовище, в якому той, хто дбає про успішне навчання і успішну кар’єру своєї дитини, заохочуватиме її добре знати українську мову. І у цьому має допомогти саме система освіти.

Питання мови принципове, адже російську мову використали як зброю проти нас, як інструмент для маніпуляцій і подальшого вторгнення та вбивств. Спершу йшла мова, за нею – культура, далі – корупція. Усе це інструменти окупації. І сьогодні дерусифікація – наша принципова позиція,
– наголосив міністр.

І уточнив, що саме система освіти повинна має лідером у цьому питанні. Завдання армії – відкинути ворога, завдання системи освіти – видалити інструменти окупації.

Приєднуйтесь до нашої нової спільноти ОСВІТА UA

Посилання:https://www.facebook.com/groups/1023345988199205/?ref=share

Глава МОН назвав термінові зміни української освіти
Перш за все в Україні дбатимуть про безпеку учнів та вчителів під час освітнього процесу.
Не менш важливим завданням на сьогодні є і повернення до очного навчання.
Ще одне важливе завдання, яке ставить для реалізації МОН, – організація якісного онлайн-навчання. Це для школярів за кордоном та тих, хто через безпекову ситуацію в Україні змушений вчитися дистанційно.
Серед інших важливих завдань для втілення – тотальна цифровізація та оптимізація доступу до освіти через створення індивідуальних кабінетів.
Ще одним пріоритетом МОН є модернізація та трансформація системи професійної освіти.

Чтайте також:  Учасники НМТ отримали запрошення на тестування: що обов'язково треба зробити

 

Джерело.


Повернутись вверх