facebook

Більше ніякої математики чи фізики у школах: у МОН надумали скасувати вивчення зайвих предметів

;

Більше ніякої математики чи фізики у школах: у МОН надумали скасувати вивчення зайвих предметів

Що відомо
Новий міністр освіти закликав обговорити скорочення кількості предметів у школах
Оксен Лісовий запропонував українцям обговорити питання кількості предметів, які вивчають у школі, він наполягає, що це питання варто обговорити та вносити зміни. Про це він написав на своїй сторінці у соцмережі.

Лісовий запропонував батьків, чиї діти навчаються за кордоном, поділитися думкою. Він зазначив, що в обговореннях є аргументи “за” та “проти” скорочення кількості предметів. Він навів приклад:

“У 7-9 класі діти наразі мають близько 20 предметів. Таку кількість складно засвоїти і без стресу та онлайн-навчання (подекуди без гаджетів, адаптованих навчальних програм тощо). А в наших умовах – це на межі можливостей”.

Тому, за словами міністра, діти все одно зосереджуються на головних для них предметах.

Важливо оптимізувати навчальні програми, щоб зрозуміти, яке навантаження отримують діти на уроках і на самостійне опрацювання вдома, та в якій формі відбувається навчання.

Міністр зазначив, що МОН зараз займатиметься не так питанням зміни кількості предметів у школі, як оптимізацією навчальних програм. Зокрема, вивчатимуть, яке навантаження отримують діти на уроках і на домашнє опрацювання та те, у якій формі відбувається навчання.

Чтайте також:  Українські діти отримають компенсацію за жахи війни: Кабмін зробив важливий крок

“Згідно з Законом “Про освіту” 2017, у старшій профільній школі, починаючи з 2027 року, діти зможуть обирати напрямок, за яким вони хочуть навчатися. Відповідно, це має змінити підхід з мультипредметності на конкретний профіль, який цікавий школяру чи школярці”, – зазначив Лісовий.

Тож наразі невідомо, чи будуть скорочувати фізику з математикою, але очікуємо змін у підході до навчання дітей у школах.

Джерело.


Повернутись вверх