facebook

Оксен Лісовий відреагував на мовний конфлікт у Державному податковому університеті

На своїй сторінці у фейсбуці Оксен Лісовий заявив, що “кейс із викладачкою закладу освіти, яка неспроможна опанувати державну мову, це пряме порушення законодавства. Щодо цього випадку будуть вжиті заходи”.

Йдеться про докторку філософських наук, професорку кафедри соціальної філософії та управління Любов Воробйову, яка продовжує читати лекції російською мовою. 6 квітня студенти першого курсу поширили відео з фрагментом її дистанційного заняття. Одна зі студенток зупинила викладачку та попросила продовжити українською мовою. Та Воробйова заявила, що спілкується зі студентами українською, проте викладає матеріали російською вже 35 років і не збирається це змінювати. Іспити у студентів теж буде приймати російської мовою.

Приєднуйтесь до нашої нової саільноти ОСВІТА UA

Посилання:https://www.facebook.com/groups/1023345988199205/?ref=share

Пряма мова:

Людина є патріотом тієї країни, мовою якої вона розмовляє зі своїми дітьми.

Я безмірно радію, коли чую, як російськомовні люди спілкуються з власними дітьми українською. Дякую всім тим російськомовним, які перейшли на українську, і закликаю: формуйте навколо своїх дітей українськомовне середовище – мультфільми, кіно, книги, коло спілкування, контент у мережі.

Так чинять люди, які хочуть успіху для своїх дітей.

Так чинять люди, які вірять у власну спроможність привести до успіху свою країну.

Чтайте також:  Гранти замість бюджетних місць і шалений конкурс у магістратуру: експерт розповів про вступну кампанію (відео)

Маніпуляції навколо мови – це ніщо інше, як лицемірство. І мені вкрай складно лишатися щодо цього байдужим.

Якщо хтось, викладаючи українською, на перерві переходить на російську, – він чи вона насправді демонструє дітям своє скептичне, зневажливе ставлення до держави.

Я прошу всіх припинити таку практику. Якщо російськомовні батьки спроможні перейти на українську з дітьми, то чому система освіти не здатна підтримати їх українськомовністю середовища?

Кейс із викладачкою закладу освіти, яка не спроможна опанувати державну мову, – це пряме порушення чинного законодавства. Щодо цього випадку будуть вжиті заходи. Це очевидно. Та не лише в порушенні законодавства питання.

Поведінка цієї пані має вигляд… м’яко кажучи… невідповідний її ролі.

Освітянська спільнота формує націю.

Вона формує суспільство майбутнього. Саме тому щонайменше дивно, коли учні чи студенти виявляють вищий рівень свідомості, ніж їх викладачі.

Мене, безперечно, надихає активність молоді, яка не толерує такої ганебної пози (бо це не позиція, а саме поза) і не боїться погроз (аж згадалась моя студентська молодість, коли ми позбавлялись совкового абсурду).

З позиції міністра освіти скажу таке: не ми перетворили мову на інструмент політичних маніпуляцій. Не ми використовували її як привід для агресії. Ми лише захищаємо свій український простір і свою свободу. І людина (особливо людина в освіті!) повинна усвідомлювати свою роль і відповідальність у цій боротьбі.

Чтайте також:  Міносвіти змінило правила вступу до аспірантури через військовозобов'язаних

 

Джерело.


Повернутись вверх