facebook

Яким буде ЗНО для вчителів математики та мови і літератури

Яким буде ЗНО для вчителів математики та мови і літератури

Готуватися до ЗНО учасникам сертифікації необхідно за Програмою незалежного тестування

У 2023 році вперше відбудеться сертифікація вчителів української мови та літератури і математики, які викладають у базовій середній школі. Участь у пілотній сертифікації зможуть узяти по 500 вчителів-предметників мовно-літературної та математичної освітніх галузей. Український центр оцінювання якості освіти підготував роз’яснення, як педагогам готуватись до першого етапу сертифікації – зовнішнього незалежного оцінювання фахових знань і вмінь вчителів-предметників.

Першим етапом пілотної сертифікації вчителів базової середньої освіти – мовно-літературної та математичної освітніх галузей – буде незалежне тестування. Готуватися до нього учасникам сертифікації необхідно з опертям на Програму незалежного тестуванняхарактеристики завдань і Схему нарахування балів за виконання тестових завдань.

Програми ЗНО для вчителів укладено відповідно до професійних стандартів педагогів та Типової програми підвищення кваліфікації вчителів, які впроваджують новий Державний стандарт базової середньої освіти.

Кожна програма складається з чотирьох розділів, відповідно до трудових функцій шкільних учителів: управління освітнім процесом, навчання учнів предметів чи інтегрованих курсів, партнерська взаємодія з учасниками освітнього процесу, організація освітнього середовища.
Тестування вчителів математики
Тест для вчителів математичної освітньої галузі міститиме 90 завдань трьох форм:

 • з вибором однієї правильної відповіді (75 завдань);
 • на встановлення відповідності (5 завдань);
 • відкритої форми з короткою відповіддю (10 завдань).
Чтайте також:  Чи мають учасники освітнього процесу можливість впливати на ухвалення управлінських рішень?

На виконання 90 завдань педагогам буде відведено 180 хвилин.

Значна кількість завдань сертифікаційної роботи для вчителів математики, а саме 75%, стосуватиметься розділу Програми «Навчання учнів предметів (інтегрованих курсів)»: 44% від загальної кількості цих завдань перевірятимуть систему теоретичних знань із предметів та інтегрованих курсів математичної освітньої галузі, необхідну для реалізації вимог державних стандартів середньої освіти.

Питанням організації освітнього середовища та навичкам управління освітнім процесом відведено 11% і 10% завдань відповідно.

Лише 4% становитимуть завдання, які стосуються навичок партнерської взаємодії з учасниками освітнього процесу.

Оцінюватимуть роботу відповідно до Схеми нарахування балів:

 • по 1 тестовому балу за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді;
 • по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності;
 • по 1 тестовому балу за кожну правильно зазначену відповідь до структурованого завдання відкритої форми з короткою відповіддю;
 • по 2 тестових бали за кожну правильно зазначену відповідь до неструктурованого завдання відкритої форми з короткою відповіддю.

Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційного тесту, – 114 балів.
Тестування вчителів української мови та літератури
Тест для вчителів мовно-літературної освітньої галузі також міститиме 90 завдань двох форм:

 • з вибором однієї правильної відповіді (82 завдання);
 • на встановлення відповідності (8 завдань).
Чтайте також:  Що відомо про підвищення зарплат для вчителів: чи буде воно

На виконання 90 завдань педагогам буде відведено 180 хвилин.

Левова частка завдань сертифікаційної роботи для вчителів-філологів, а саме 75%, стосуватиметься розділу Програми «Навчання учнів предметів (інтегрованих курсів)». Так, 44 % від загальної кількості завдань перевірятимуть систему теоретичних знань із предметів та інтегрованих курсів мовно-літературної освітньої галузі, необхідну для реалізації вимог державних стандартів середньої освіти.

Майже однакову частку від кількості завдань тесту відведено питанням організації освітнього середовища та навичкам управління освітнім процесом (11% і 10% відповідно), найменшу – навичкам партнерської взаємодії з учасниками освітнього процесу (4%).

Оцінювання здійснюватимуть відповідно до Схеми нарахування балів:

 • по 1 тестовому балу за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді;
 • по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності.

Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник сертифікації, правильно виконавши всі завдання тесту, – 114 балів.

Як відомо, цьогоріч реєстрація вчителів математики та української мови і літератури для проходження сертифікації триватиме протягом 01–11 серпня.

Незалежне тестування відбудеться 9 вересня.

Джерело.


Повернутись вверх