facebook

Як оплачується робота у вихідний день під час воєнного стану?

Як оплачується робота у вихідний день під час воєнного стану?

Відповідно до ст. 72 Кодексу законів про працю України робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Слід відмітити, що у період з 24.03.2022 до 19.07.2022 норма даної статті не застосовувалася, згідно ч. 6 ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» № 2136-IX в редакції від 15.03.2022.

Проте, Законом № 2352-IX до норм Закону № 2136-IX було внесено зміни, відповідно до яких статтю 72 КЗпП України виключено з переліку норм, які не застосовуються у період дії воєнного стану. Ці зміни набули чинності 19 липня 2022 року.

Отже, на даний час робота у вихідні дні компенсується так, як і до війни: працівнику надають інший день відпочинку або оплачують фактично відпрацьовані години в грошовій формі в подвійному розмірі згідно з правилами, встановленими ст. 107 КЗпП.

Чтайте також:  Як провести Останній дзвоник 2024: Ідеї, актуальні для воєнного часу

Джерело.


Повернутись вверх