facebook

За якою редакцією правопису на НМТ будуть завдання з української мови

За якою редакцією правопису на НМТ будуть завдання з української мови

Завдання з української мови, які будуть у 2023 році на НМТ, не міститимуть норми, змінені чинним правописом. Тож хвилюватися випускникам не потрібно.

Про це розповіла заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.
За якою редакцією правопису будуть завдання з української мови
Вакуленко пояснила: у блоці з української мови не передбачили завдань з відкритою формою відповіді, тож проблем з правописом немає бути.

Також вона нагадала, що раніше у тестах були завдання з розгорнутою формою відповіді. Якщо випускники надавали відповіді на запитання, використовували норми чинного або попереднього правопису, помилок їм не зараховували. У цьому році, за словами заступниці директора УЦОЯО, також хвилюватися не потрібно.

НМТ – важливий тест для кожного школяра, тому довірити підготовку варто професіоналам. Таким як репетитори у дистанційній школі “Оптіма”. Тут діють спеціальні курси Optima Academy, де учні мають змогу отримати потрібні знання з обраних предметів у зручному для себе форматі. Тож готуйтесь до НМТ разом із професійними викладачами “Оптіма”!
Зазначимо: Український правопис 2019 року – чинна редакція українського правопису. Її підготувала Українська національна комісія з питань правопису. 22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України погодив нову редакцію правопису, а 30 травня 2019 року цей документ набув чинності.

Чтайте також:  Порядок проведення НМТ–2024 набув чинності

Вступна кампанія – 2023: коротко

  • НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов’язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.
  • На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.
  • У МОН запланували дві сесії НМТ – 2023: основну і додаткову.
  • Основна відбудеться у червні, додаткова – у червні – липні. Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.
  • Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створять як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.
  • Реєстрація на НМТ – 2023 відбудеться у квітні.
  • Підтвердження участі у тесті та остаточний вибір місця проходження НМТ запланували на травень.
  • Вступна кампанія у виші запланована на липень – серпень.

Джерело.


Повернутись вверх