facebook

Ігор Гарбарук: освіта під час пандемії- ми повинні пристосуватися до нової реальності

Ігор Гарбарук: освіта під час пандемії- ми повинні пристосуватися до нової реальності


Заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук поділився з виданням «Коментарі» думкою про особливості нового навчального року в умовах пандемії коронавірусу.
“І президент, і Міносвіти і науки роблять все, щоб учні та студенти отримали максимально повний, комплексний освітній процес. Але потрібно розуміти, що якщо певні області, міста, селища увійдуть в “червону зону” за рівнем захворюваності, то дітям доведеться залишитися вдома. Як і деяким батькам.

В основному ж, сподіваємося, санепідемсітуація дозволить проводити навчання безпосередньо в школах. При цьому важливо розуміти: у зв’язку з пандемією коронавірусу – реальність змінилася, світ змінюється. І ми повинні пристосуватися до нової реальності, яка зараз існує.

Важливо дотримуватися рекомендацій МОН та МОЗ про те, як саме буде тепер проводитися навчання, як повинні провітрювати класи, коли і де потрібно носити маски і так далі. Всі ці правила привнесені з реального життя, базуються на рекомендаціях ВООЗ. І повинні неухильно дотримуватися. Причому контроль повинні забезпечувати не тільки МОЗ, МОН і їх департаменти в обладміністраціях. Відповідальність багато в чому лежить на батьках, які не повинні порушувати прописані норми. Якщо написано, що дитину доводимо до порога школи – так і слід чинити. А там вже віддавати викладачам, які вже в масках, пройшли температурний скринінг. Не потрібно прориватися в школу! Ми всі в досить непростій ситуації, не слід її посилювати.

Чтайте також:  Черговий ляпас освітянам»: директор столичної школи про те, що педагоги змушені постійно самі себе захищати

Багато говорять про дистанційну освіту. Повірте, ми розуміємо, що вона в повній мірі не може замінити очну. Дистанційна освіта – швидше додатковий інструмент в тій ситуації, яка існує на сьогоднішній день. Вона активно розвивається, але не досягла (і навряд чи в повній мірі досягне) тих показників, які може забезпечити очне навчання. Зараз я говорю і як чиновник, і як викладач, і як батько.

Школи, ПТУ, вузи повинні працювати за принципом дуальності освіти. Перш за все – очна, коли викладач спілкується безпосередньо з учнями, зі студентами. Коли йде передача знань очі в очі. Коли можна швидко отримати відповідь на питання, коли відчувається емоційна реакція. Порівнювати очну і дистанційну освіту – все одно, що порівнювати  насолоду чашкою кави з тим, як хтось робить це по телевізору.

При цьому дистанційна освіта – відмінний інструмент для самоосвіти.

Ми чітко розуміємо, що дистанційка буде розвиватися все більше. І в даному аспекті слід працювати над тим, щоб наші підручники були більш цікавими. І виходили не тільки в друкованому, але і в онлайн-варіанті. Щоб діти могли їх завантажити з певного ресурсу. Інтерактивні підручники повинні захоплювати, щоб вчитися було цікаво.

Чтайте також:  Премія вчителя 28 тисяч гривень? Хто нараховує винагороди педагогам та в яких розмірах

І, звичайно, ми повинні об’єднати зусилля. Представники освіти, науки, чиновники, батьки. В об’єднанні – наша сила”.

Джерело.


Повернутись вверх