facebook

Чи платитимуть вчителям зарплату на час простою школи

Чи платитимуть вчителям зарплату на час простою школи
У МОН розповіли, чи отримуватимуть зарплату педагоги у тих школах, де оголосили простій. Зокрема, якщо навчальний заклад розташований в окупації чи в зоні активних бойових дій.

Джерело:МОН

На таких територіях кошти у місцевих бюджетах на зарплати вчителям передбачили. Але мовиться лише про педагогів шкіл.

Чи платитимуть вчителям зарплату на час простою школи
Освітню субвенцію на територіях, де простоюють школи, нараховуватимуть так:

  • 2/3 окладу вчителя вищої категорії з підвищенням на 10% треба помножити на кількість педагогів школи;
  • збільшити отриману суму на 22% нарахування єдиного соціального внеску.

У МОН також нагадали, що директори шкіл можуть на час воєнного стану самостійно визначати розмір оплати вчителів у таких школах. Проте сума має бути не нижчою від двох третин їхнього посадового окладу.

Зарплату такі педагоги повинні отримувати щомісяця. При цьому громади, на території яких є школи на простої, мають звертатися до ОВА за цими грошима. І не забувати вказувати фактичну кількість вчителів. Освітню субвенцію на оплату спрямовують тільки на ті школи, які не можуть відновити навчання.

До слова, кошти на зарплати викладачів в училищах та коледжах, які на простої, не передбачені.

Чтайте також:  Проблема не в наявності «освітніх втрат», а в мотивації учнів

Коли вчителям піднімуть зарплати

  • Влада планує підняти вчителям зарплату після завершення війни Росії проти України. Хоча педагогам обіцяли підняти зарплати ще в перший рік COVID-19.
  • Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак пояснив, що тоді потрібно було втримати в країні медичних працівників.
  • На запитання, чи не боїться влада, що педагоги, які виїхали за кордон через війну, не повернуться в Україну через маленькі зарплати, голова комітету відповів, що зараз підвищення неможливе, оскільки всі доходи бюджету йдуть на ЗСУ, а соціальні виплати фінансують міжнародні партнери.

Джерело.


Повернутись вверх