facebook

Школам нададуть грошову допомогу — Кабмін

Школам нададуть грошову допомогу — Кабмін

Інформує Всеосвіта.

Під час великої війни, коли тисячі шкіл пошкоджено російськими обстрілами і сотні зруйновано вщент, а для школярів 5 класу досі не надруковано підручників, пріоритетом визначено шкільні їдальні.

Опорним школам нададуть одноразову грошову допомогу на закупівлю обладнання та ремонт шкільних їдалень.

Відповідну постанову ухвалив на засіданні уряд.

Зокрема, школам буде виплачена одноразова грошова допомога у розмірі 2000 доларів США.

Зазначається, що гуманітарний проєкт загальною вартістю понад два мільйони доларів охопить одну тисячу шкіл, де навчаються понад 450 тисяч учнів.

На думку державників, це забезпечить якість освітнього процесу в умовах війни, допоможе дітям покращити їхнє фізичне та психічне здоров’я, а також популяризує серед них здорове харчування.

Зазначимо, що в Україні внаслідок бомбардувань і обстрілів з боку рашистів постраждали 2789 закладів освіти, з них 337 зруйновано повністю.

Окрім того, найбільша частина школярів навчаються під час воєнного стану в Україні дистанційно.

А саме, у школах навчаються майже чотири мільйони учнів. При цьому:

у звичайному форматі — понад один мільйон;

змішаному — майже 1,2 мільйони;

віддаленому — майже 1,8 мільйона.

Загалом від 24 лютого 2022 року росія знищила 38 тисяч житлових будинків в Україні.

Чтайте також:  Як написати заяву про булінг у школі, щоб винних було покарано. Детальна інструкція

Також рашисти знищили майже три тисячі навчальних і понад 1250 медичних закладів, повідомив під час брифінгу член комітету парламенту з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Органи державної влади України документують кожен факт злочинного обстрілу мирного населення росією. У нас є повна база про всіх встановлених постраждалих. Ця інформація буде використана в майбутніх судових позовах проти терористів, — зазначив він.

Нагадаємо, під час повномасштабної війни Міносвіти дозволило вчителям, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, не проводити уроки онлайн, бо це для них небезпечно. Проте якщо дитина на окупованій території хоче вчитися онлайн в українській школі, її батьки мають зробити скрін власноручно написаної заяви про зарахування в школу, яку потрібно передати класному керівнику. Відповідно, всі ці скріни та персональні дані батьків і дітей будь-якої миті можуть потрапити в руки окупантів. А іншої процедури зарахування — немає. Хочеш навчатися за українською програмою, числитися в українській школі — ризикуй.

Джерело.


Повернутись вверх