facebook

У ВР пропонують реально обмежити перебування ректорів на посаді

;

У ВР пропонують реально обмежити перебування ректорів на посаді

Особа, яка очолювала заклад освіти два строки, не зможе бути обрана або призначена

Парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проєкт закону, який передбачає обмеження щодо обіймання посад керівника закладу вищої освіти.

Відповідне рішення ухвалено під час засідання профільного парламентського комітету.

Зокрема, йдеться про удосконалення положення статті 42 закону «Про вищу освіту», якою планується передбачити, що одна і та сама особа не може обіймати посаду керівника закладу вищої освіти більше ніж два строки.

Також пропонується доповнити частину другу статті 42 закону «Про вищу освіту» новим підпунктом, згідно з яким не може бути обрана або призначена (у тому числі виконувачем обов’язків) на посаду керівника закладу вищої освіти особа, яка два строки обіймала посаду керівника (ректора, президента, начальника, директора тощо) закладу вищої освіти.

Механізми реалізації зазначених вище положень закону пропонується передбачити у прикінцевих і перехідних положеннях законопроєкту.

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендував Верховній Раді прийняти законопроєкт за основу та доручити профільному комітету доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням поправок і пропозицій суб’єктів законодавчої ініціативи, та внести його на розгляд у другому читанні.

Чтайте також:  Чи можна використати минулорічні сертифікати ЗНО для вступу у 2023-му?

Проєкт закону (реєстр. № 8050) поданий народним депутатом Сергієм Бабаком та іншими народними депутатами.

Джерело.


Повернутись вверх