facebook

Місцеві бюджети економлять на виплатах учителям

Місцеві бюджети економлять на виплатах учителям

У місцевих бюджетах накопичені значні невикористані залишки коштів освітньої субвенції

Зменшення розмірів надбавок, скасування доплат, запровадження простою, перенесення термінів виплати заробітної плати, а також надання окремим педагогам відпустки без збереження заробітної плати призводить до накопичення значних залишків коштів освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів, з посиланням на дані Державної казначейської служби.

У фінансовому відомстві зазначають, що лише з 01 січня цього року невикористані залишки коштів освітньої субвенції збільшилися на 3,1 млрд і наразі складають майже 9 млрд грн.

Основними причинами накопичення залишків коштів освітньої субвенції є зменшення розмірів надбавки за престижність праці до 5%, скасування доплат необов’язкового характеру, запровадження простою із оплатою праці у розмірі 2/3 посадового окладу.

Також збільшення залишків субвенції відбувається через перенесення термінів виплати заробітної плати педагогічним працівникам, надання окремим педагогічним працівникам, за їх бажанням, відпустки без збереження заробітної плати, значне збільшення кількості лікарняних листів.

Окрім того, місцеві органи влади не використовують кошти субвенції через неможливість здійснення видатків капітального характеру у зв’язку з обмеженнями, встановленими Кабінетом Міністрів тощо.

За словами заступника міністра фінансів Романа Єрмоличева, значна частина громад має достатньо коштів, що мають ефективно працювати на підтримку освіти та економіки України.

Чтайте також:  Ти ж вчитель! Педагог не має права ні оступитися, ні помилитися

«Вкотре наголошуємо, що в період, коли кошти державного бюджету насамперед спрямовують на захист територіальної цілісності, недоторканності нашої країни, збереження життя і здоровʼя її громадян, залишки освітньої субвенції не мають накопичуватись, а повинні ефективно працювати на підтримку освіти та економіки України. Ми бачимо, що значна частина громад має достатньо коштів, щоб забезпечити доступні та якісні освітні послуги в умовах, коли відсутня можливість проводити уроки в приміщеннях шкіл», ‒ зауважив Єрмоличев.

Найбільші залишки накопичено в місцевих бюджетах Харківської, Одеської, Донецької, Київської, Дніпропетровської, Львівської та Закарпатської областей.

Чи відчуваєте ви економію місцевих бюджетів на собі?

Джерело.


Повернутись вверх