Інвалідність дитині можна встановити дистанційно – пояснення МОЗ
У період дії воєнного стану, і дітям, і дорослим можна встановлювати інвалідність заочно та незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування.
Про це на своєму сайті повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Медико-соціальну експертизу проводитимуть дітям, батьки яких звертатимуться до лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) для встановлення інвалідності.
Якщо дитина з інвалідністю, якій виповнилося 18 років, не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, то комісія може ухвалювати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК.
Також МОЗ нагадує, що оформити інвалідність можна й українцям, які перебувають за кордоном. Для цього людині потрібно надіслати медичні документи й обстеження українською мовою до сімейного або лікаря, який вас лікує на території України, для оформлення “Направлення на МСЕК” (форма 088/о).
ЛКК дистанційно розгляне пакет документів і, за наявності ознак інвалідності, спрямує на медико-соціальну експертну комісію для встановлення інвалідності.
Якщо людина не може прибути на огляд до МСЕК, комісія може ухвалювати рішення про встановлення інвалідності також заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
Діти та дорослі з інвалідністю без повторного проходження огляду ЛКК чи медико-соціальної експертної можуть отримувати:
- соціальні виплати;
- реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні);
- засоби інконтиненції: наприклад, памперси, катетери тощо;
- освітні послуги;
- відповідні пільги.
Слава Україні!
Героям слава!
Переможемо!