facebook

Студенти не підлягають мобілізації, але не можуть залишати межі України – Держприкордонслужба

Студенти не підлягають мобілізації, але не можуть залишати межі України – Держприкордонслужба

Українські чоловіки-студенти, які навчаються в вишах, не підлягають мобілізації, проте чинні правила не дозволяють їм виїжджати за кордон.

Студенти не підлягають мобілізації: це відповідає закону про мобілізацію.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телемарафону, пише liga.net.

“Але відповідно до правил перетину кордону, які затверджені постановою уряду №57, категорія студентів не підпадає під пропуск”, – пояснив Демченко.

Він додав, що йдеться про чоловіків, громадян України, від 18 до 60 років, оскільки для них загалом заборонено виїзд за кордон під час воєнного стану.

Як підкреслив речник Держприкордонслужби, уряд випустив постанову про винятки – категорії громадян, яким можна перетинати кордон на виїзд з України, але категорія студентів у ці винятки не потрапила.

Демченко заявив, що для того, щоб українські чоловіки-студенти іноземних вишів могли потрапити до своїх навчальних закладів, потрібно внести зміни до порядку перетину кордону під час воєнного стану.

“Зазначу, що мають бути прописані, для того, щоб не було спекуляцій та зловживань, і запобіжники: кому ж із категорії студентів можна перетинати кордон на виїзд з України”, – сказав спікер ДПСУ.

Чтайте також:  Гранти замість держзамовлень: МОН назвало важливе нововведення вступної кампанії 2024

Він повідомив, що протягом липня-серпня співробітники ДПСУ на кордоні виявили близько 600 документів у людей, які представлялися студентами, але не були ними.

 

Джерело.


Повернутись вверх