facebook

Навіть якщо освітні втрати величезні, ми маємо думати про безпеку: освітній омбудсмен про офлайн навчання в Україні

Навіть якщо освітні втрати величезні, ми маємо думати про безпеку: освітній омбудсмен про офлайн навчання в Україні

Хто вирішує як в Україні будуть працювати школи з 1 вересня? Говорили про це з освітнім омбудсменом Сергієм Горбачовим.

Київська мерія опублікувала дані про те, що за даними опитування, 70% батьків школярів обрали для своїх дітей навчання в очному режимі.

Це опитування не має жодної законної сили. Це дає розуміння позиції батьків, але рішення про форму навчання приймає керівник закладу.
Сергій Горбачов: Ми запустили свої опитування. Порівняємо дані. Бо я маю інформацію дещо відмінну від того, що дає нам Київська мерія. Я знаю, що переважна більшість батьків з великою засторогою ставляться до очного навчання, оскільки ми маємо дуже низький рівень готовності шкіл. Дуже мало навчальних закладів мають підготовлені укриття, відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту. Голова ДСНС називав цифру 11%. Міносвіти нещодавно казав про 30%. Це дуже мало.

Безпека — ключове питання. Навіть якщо освітні втрати величезні, ми маємо думати про безпеку. Навчання ми поновимо, життя — ні. Це має бути абсолютним пріоритетом. Бажання зробити очне навчання без належної безпеки мені видається не правильним, м’яко кажучи.

Чтайте також:  10 фільмів про вчителів, що змінюють світ

Хто вирішує якою буде форма навчання?
Сергій Горбачов: Заклад освіти має автономію. Це визначено статтею закону про освіту. Як визначати форму освітнього процесу — рішення, яке може приймати конкретний заклад освіти. Рішення ухвалюються на місцевому рівні. Вирішувати треба, орієнтуючись на конкретні умови та можливості. Намагання отримати єдине рішення для всієї країни не правильно. Тому що в одному місті немає не то, що можливості вчитися, зв’язку немає, а в іншому — тихо та спокійно й укриття в належному стані. Треба дивитися конкретно по містах та регіонах. По конкретних школах. Відповідно до цього й діяти. Треба бути демократичною та самостійною країною.

Хто відповідає за безпеку учнів?
Сергій Горбачов: Школа не відповідає за форс-мажор. Школа відповідає за те, що може зробити: укриття, логістика, переміщення дітей до сховища — за це школа відповідає. А якщо пряме влучання — це форс-мажор. За це школа не може бути відповідальною. Батьки вирішують чи готові піти на такий ризик. Перед тим, як вирішувати для своїх дітей питання про офлайн чи онлайн навчання, саме батьки мають піти до школи та перевірити її безпечність.

Джерело.


Повернутись вверх