facebook

В яких містах діти точно не підуть в школи 1 вересня, а навчатимуться онлайн

В яких містах діти точно не підуть в школи 1 вересня, а навчатимуться онлайн

Поки більшість навчальних закладів готується приймати дітей на навчання з 1 вересня, в деяких містах, наближених до лінії фронту, або взагалі окупованих офлайн-освіта неможлива.

В яких містах діти розпочнуть навчальний рік дистанційно.

Харків
Очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначає, що основна небезпека для освітніх закладів Харкова – короткий час підльоту ракет, випущених з напрямку того ж Бєлгорода. Вони досягають міста вже за 30-40 хвилин.

А під час проведення перевірок і тренувальних забігів до укриттів, було визначено, що евакуація групи школярів до безпечного місця займає щонайменше 5 хвилин.

“З такою жорстокістю, як обстрілюють наші школи на сьогодні, нам вже не доводиться говорити про навчання дітей в режимі офлайн. Зрозуміло, що ми сьогодні переходимо, і будемо готуватися з 1 вересня в більшості тільки до онлайн-навчання для дітей. Тому що обстріли не припиняються”, – сказав в ефірі національного телемарафону Ігор Терехов.

Тому, з великою ймовірністю, начальний рік у місті та області діти розпочнуть в режимі онлайн. Офіційно рішення буде прийнято вже ближче до Дня знань.

Миколаїв
У прифронтовому місті, яке постійно під загрозою обстрілів, школи не відкриватимуть з 1 вересня.

Чтайте також:  Потрібен механізм для зарахування стажу вчителям, які наразі працюють за кордоном, - Ірина Верещук

Міський голова Олександр Сєнкевич ще у липні видав відповідне розпорядження, а на початку серпня підтвердив свої слова в інтерв’ю Громадському радіо.

До того ж у місті є ще одна проблема: багато дітей і вчителів залишили свої місця проживання.

“Близько 20 тисяч дітей ми зараз реєструємо за кордоном. За інформацією керівників шкіл, понад 43 тисячі дітей планують навчання у наших школах у дистанційному форматі. Тобто навчання у Миколаєві буде виключно онлайн. Ми готуємося повністю саме до такого формату!” – сказав Сєнкевич.

Херсон
Т. в. о. обов’язків голови херсонської військової адміністрації Дмитро Бутрій (був на посаді до 3 серпня) ще в кінці липня на пресконференції розповів, що навчання швидше за все воно буде дистанційним. І навіть на звільнених територіях, адже вони постійно перебувають під обстрілами.

Сьогодні відпрацьовується питання дистанційного навчання школярів шкіл Херсонщини. Але поки немає чіткої інструкції, як проводити навчальний процес в тимчасово окупованій Херсонщині”, – розказав Дмитро Бутрій.

Виконувачка обов’язків Херсонського міського голови Галина Лугова говорить, що напрацювання щодо форм навчання на території Херсонщини вже є, але їх не озвучують задля безпеки педагогів, які залишилися в окупації.

Тим часом окупаційна влада на Херсонщині примушує освітян з першого вересня почати працювати за російськими програмами.

Чтайте також:  Міністерство освіти і науки України визначило категорії вчителів, які можуть пройти сертифікацію педагогічних працівників у 2024 році

Джерело.


Повернутись вверх