Лише 8 % шкіл мають укриття, які б дозволили розпочати очний освітній процес з 1 вересня
Лише 8 % шкіл мають укриття, які б дозволили розпочати очний освітній процес з 1 вересня.
Про це повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов з посиланням на інформацію начальника головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрія Кононенка.
Пряма мова:
Розпочалася підготовка до нового навчального року, і варто усвідомлювати, що головне під час навчання та роботи – це життя та здоров’я учасників освітнього процесу, тому першою вимогою є їхня безпека. А одна з головних вимог безпеки в умовах війни – це наявність укриття у закладі освіти.
Підтримую ініціативу руху Батьки SOS, яка полягає у тому, що саме зараз батькам необхідно наполегливо поцікавитися наявністю укриття в школі, дитячому садочку, університеті, його станом, і за потреби ініціювати питання виділення коштів та всього необхідного для його облаштування.
У інтерв’ю 5 каналу зауважив, що слід бути особливо прискіпливими до безпеки у 98 прифронтових та прикордонних областях. Бо ж там ракети та снаряди можуть долітати ще до того, як увімкнеться сигнал тривоги. І часу, аби дістатися до укриття, може не бути зовсім – особливо, якщо воно розташоване поза межами навчального закладу.
На жаль, суспільство довгий час не володіло ситуацією щодо наявності укриттів у закладах освіти, але ми з нетерпінням очікували на результати аудиту шкіл щодо наявності та облаштування бомбосховищ, яке проводило МОН. Ось маємо перші повідомлення про те, що лише 1100 шкіл мають подібні укриття, а також ту чи іншу ступінь захисної споруди, що дозволяє проводити очний освітній процес. А загалом в Україні 13700 закладів загальної середньої освіти. Про це заявив начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.
Тобто лиш 8 % шкіл мають укриття, що дозволить розпочати очний освітній процес.
Продовжуємо моніторити безпекову ситуацію у закладах освіти, зокрема – облаштування укриттів.