facebook

МОН розробляє стратегію розвитку вищої освіти на 10 років

Міністерство освіти і науки розпочало розробку проєкту стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031 роки і запросило охочих долучитися до роботи.


Про це повідомляє пресслужба МОН.

Зазначається, що під головуванням першого заступника міністра освіти і науки Миколи Кизима відбулось перше засідання робочої групи з розробки проєкту цієї стратегії.

“Стратегія має стати тим документом, який узагальнить бачення експертної спільноти щодо майбутнього розвитку вищої освіти в Україні та її ролі в житті нашого суспільства. Ми запросили до робочої групи 93 фахових експерти, з-поміж яких – народні депутати, експерти з Національного інституту стратегічних досліджень та НАНУ, голови регіональних рад ректорів та ректори провідних українських вишів, представники федерації роботодавців, очільники НАК, НАЗЯВО, Наукового комітету Нацради з питань розвитку науки і технологій та інші знані фахівці.

Робота над документом буде відкритою для громадськості. Для цього ми створили в інтернеті комунікаційний майданчик, через який до роботи можуть долучитися й інші представники фахової спільноти”, – заявив Кизим.

За даними МОН, щоб забезпечити оперативну і злагоджену діяльність, члени робочої групи будуть працювати у підгрупах за конкретними напрямами:

аналіз поточного стану системи вищої освіти України; міжнародний досвід організації системи вищої освіти; прогнозування потреб ринку праці у фахівцях з вищою освітою; інституційні форми здобуття вищої освіти в Україні; викладач майбутнього; інноваційні технології у вищій освіті, дистанційне навчання, науково-методичне забезпечення вищої освіти;

Чтайте також:  МОН пропонує зміни до навчальної програми 5-9 класів

наукова та науково-технічна діяльність у процесі здобуття вищої освіти; формування підприємницьких навичок у процесі здобуття вищої освіти; система вищої освіти і смарт-спеціалізація регіонів, розбудова регіональних екосистем та кластерів Індустрії 4.0;

розбудова системи моніторингу і оцінки якості освіти; фінансування вищої освіти; розвиток системи управління вищою освітою; популяризація можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

Джерело.


Повернутись вверх