facebook

Освітяни Львівщини просять не скасовувати ЗНО

Освітяни Львівщини просять не скасовувати ЗНО

Вони пропонують провести дві-три сесії ЗНО у липні-вересні 2022 року, а навчальний рік у вишах розпочати пізніше.

Освітяни Львівщини просять депутатів ВР і Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета не скасовувати цього року зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), єдиний вступний іспит (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ), натомість адаптувати порядок вступу до вишів до обставин воєнного часу. Відповідне звернення оприлюднив, 12 березня, керівник департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска.

На думку ініціаторів звернення, ініціатива тимчасово скасувати державну підсумкову атестацію (ДПА), зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), єдиний вступний іспит (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ), руйнує сформований упродовж багатьох років ефективний механізм регулювання ринку освітніх послуг.

Середній бал атестата, іспит з фахового предмета чи співбесіда не мають такого рівня довіри як до ЗНО та інших конкурсних критеріїв відбору. Немає жодних гарантій, що будь-які інші запропоновані тимчасові процедури добору будуть прозорішими та простішими від тих, якими користувалися в останнє десятиліття, йдеться у зверненні.

Тому освітяни Львівщини пропонують:

1. Звільнити здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в 2021/2022 н. р., від державної підсумкової атестації.

Чтайте також:  "Запитувала в дівчини без ніг, чи може вона ходити". Освітня омбудсменка пояснила, чому в Україні не карають викладачів за булінг студентів

2. Визначати середній бал документа (додатка до документа) про повну загальну середню освіту за результатами оцінок за перший семестр 2021/2022 н. р. або річних оцінок за 10 клас.

3. Дозволити учням випускних класів закладів загальної середньої освіти, документальна база яких була втрачена внаслідок війни, брати участь у конкурсному відборі до ЗВО на основі нотаріально завірених свідчень директора і/або двох педагогів про результати навчання.

4. Продовжити реєстрацію на участь у ЗНО до липня 2022 р.

5. Передбачити дві-три сесії ЗНО у липні-вересні 2022 р.

6. Скоротити кількість предметів ЗНО до двох: українська мова (обов’язковий), математика, історія України, іноземні мови (без аудіювання) (на вибір).

7. Розпочати 2022/2023 навчальний рік у закладах вищої освіти в жовтні–грудні 2022 р. чи навіть на початку 2023 р.

Звернення підписали Олег Паска від департаменту освіти і науки, Юрій Бобало (голова Ради ректорів Львівщини), Степан Давимука (голова Експертної ради), Павло Хобзей ( директор ЛОІППО), Лариса Середяк ( директор ЛРЦОЯО), Оксана Клепуц ( директор Козівського ЗЗСО від Ради директорів Львівщини), Іванна Герус, Іван Стецькович, Парасковія Дворянин, Звенислава Калинець ( комісія з питань освіти Львівської обласної ради), Ористлава Сидорчук, Ореслава Хомик (Союз Українок).

Джерело.


Повернутись вверх