facebook

У садочок з позитивом: як адаптувати дитину до відвідування ЗДО – поради МОН

Поради батькам, які допоможуть підготувати дитину до відвідування дитсадка.

Чи не найхвилюючим моментом для будь-якої дитини є перший день у дитсадку. Нові друзі, вихователі, іграшки, з якими потрібно ділитися з іншими та розпорядок дня – такі зміни в житті малеча може важко прийняти. Тож як бути батькам? Як допомогти дитині адаптуватися до нових умов у дитсадку, щоб цей процес був в радість, а не викликав щоденний стрес?

Команда підтримки реформ МОН підготувала рекомендації для батьків:

  • Розповідайте дітям про садок в ігровій формі або через казку. Пограйте зі своїм малюком з його улюбленими героями, змоделюйте перший день у садку: кого іграшка чи тваринка зустріне, з ким подружиться, які емоції відчуватиме.
  • Пояснюйте розпорядок дня всієї сім’ї та дайте зрозуміти малечі, чим займатимуться батьки, поки дитина в дитсадку. Для старших дітей актуальною може бути розповідь про те, що для малюків садок – це як робота для батьків.
  • Покажіть будівлю дитсадка та територію навколо нього. Кілька разів прогуляйтесь цим маршрутом, щоб дорога до садка стала знайомою для дитини.
  • Говоріть правду: не варто прикрашати дійсність та обіцяти, що в дитини завжди буде веселий настрій чи улюблена їжа. Розповідати, що буде цікаво, будуть друзі тощо. Проговоріть з дитиною, що емоції можуть бути різні: буде і радісно, а інколи й сумно.
  • Придумайте ритуал прощання: обійми, кулачок, гасло тощо.
  • Запевніть дитину, що ви щодня забиратимете її з дитсадка.
Чтайте також:  Що таке якісна дошкільна освіта

Фахівці радять розпочинати підготовку до відвідування дитсадка за 1-2 місяці. Окрім того, безліч корисних рекомендації та порад ви зможете отримати від досвідчених спікерів “Всеосвіти”, які провели декілька вебінарів з цієї теми.

Джерело.


Повернутись вверх