facebook

Хто передає більше антитіл проти коронавірусу дітям – вакциновані вагітні чи інфіковані

У шестимісячному віці діти, народжені матерями, вакцинованими проти COVID-19 під час вагітності, з більшою ймовірністю матимуть антитіла проти вірусу в крові, ніж діти, народжені невакцинованими матерями, які були інфіковані під час вагітності.

 

Джерело: JAMA

Нове дослідження передачі антитіл
Такими є результати дослідження на невеликій вибірці пар мати – немовля, результати якого опубліковані в Журналі Американської медичної асоціації.

Акушери-гінекологи зі стаціонарів, які є в клінічних базах Гарвардської медичної школи, повідомили про 28 шестимісячних немовлят, народжених жінками, які були вакциновані двома дозами мРНК-вакцини на термін від 20 до 32 тижнів вагітності.

Вакциновані матері передають більше антитіл
Та 12 немовлят того ж віку, чиї матері були інфіковані в той же проміжок часу. Вони виявили IgG до S-білка коронавірусу у 57% дітей, народжених вакцинованими матерями, і лише у 8% дітей інфікованих нещеплених жінок.

Незрозуміло, наскільки високим має бути рівень антитіл для захисту від інфекції, і антитіла не є єдиним захисним механізмом організму. Але багато зацікавлених сторін, від батьків до педіатрів, хочуть знати, як довго материнські антитіла зберігаються у немовлят після вакцинації, і тепер є деякі орієнтири, вважають автори.

Раніше шотландські вчені визначили показник перинатальної смертності (тобто загибелі плода або новонародженого) для жінок, які заразилися коронавірусом, будучи вагітними. Він становив 22,6 на 1000 пологів, у порівнянні з 5,6 на 1000 пологів серед тих, хто не хворів на коронавірус

Чтайте також:  Зимові канікули 2022-2023: коли почнуться та скільки триватимуть

Джерело.


Повернутись вверх