facebook

Чому батькам не варто порівнювати своїх дітей між собою?

Твоя сестра вчиться на відмінно, чому ти так не можеш? Коли ти навчишся прибирати у своїй кімнаті? Дивись, яка чистота у твого брата!

Коли батьки порівнюють свою дитину з братом/сестрою, вони нібито «мотивують» її стати кращою. Але порівняння ніколи не покращує, воно навпаки створює проблеми у:

– самої дитини. У неї з’являється низька самооцінка. Вона починає бачити себе гіршою за тих, з ким її порівнюють. Зникає впевненість у собі. Думає, що «я не така», «мене не люблять».

– її стосунках з братом/сестрою, з якими її порівнюють. Дитина починає заздрити «кращому» і вважати його/її «маминим улюбленцем». Дитина може не любити брата/сестру через те, що мама завжди ставить його/її в приклад. Звідси суперечки та недорозуміння між дітьми. І зрештою, дитина починає бажати, щоб у того брата/сестри почало все погано виходити. Тільки для того, щоб нарешті їй самій стати “кращою”.

– її відносинах з батьками. І потім починається ворожнеча дитини із батьками. Вона починає вірити, що мама любить того брата/сестру більше, а її – менше. Тому дитина віддаляється від батьків, які постійно порівнюють їх. Так виникає образа на них за постійне почуття «не такої». Але найгірше в цьому всьому те, що вона робитиме щось не тому, що так треба чи так правильно, а лише для того, щоб довести батькам, що вона все ж таки теж«хороша».

Чтайте також:  Нові правила роботи та відвідування громадських закладів під час карантину

Кожна наша дитина – особлива і унікальна. У кожної різний характер та темп набуття навичок. Будь-яку ситуацію можна вирішити без порівняння дітей між собою. Дитина повинна змінюватися не тому, що її брат/сестра такий/така, а для її власного блага…

Джерело.


Повернутись вверх