facebook

Гарні стосунки дітей та вчителів можуть вплинути на рівень злочинності: дослідження

Гарні стосунки дітей та вчителів можуть вплинути на рівень злочинності: дослідження

Зв’язок з викладачами позитивно впливає на соціалізацію та моральні цінності дитини. Хороші відносини з учителями навіть можуть зменшити підліткову злочинність.

Джерело:studyfinds

Нове дослідження показало, що діти, які мають хороші стосунки зі своїм учителем, рідше мають антисоціальну поведінку, коли дорослішають.

Науковці визначили, що теплі стосунки з вихователем захищають від можливих правопорушень, скоєних дитиною.

Як хороший вчитель впливає на дитячу злочинність
Дослідники з Единбурзького університету протестували майже півтори тисячі школярів, які нещодавно змінили вчителя. Науковці розглядали поведінку дітей від 9 до 10 років, які перейшли до іншої школи або до яких прийшов новий викладач.

Під час експерименту досліджували дітей, які мали кращі стосунки зі своїм новим учителем та, відповідно, гірші.

Науковці порівняли рівень злочинності та насильства кожної дитини у віці 13, 15 та 17 років. Команда використовувала зібрані дані з того часу, коли дітям було 11 років, щоб оцінити свої стосунки зі своїми новими вчителями.

Коли дитині виповнювалася певна кількість років, їм давали анкету, де вони розповідали про свою агресивну чи антисоціальну поведінку:

  • Крадіжки (вдома, в школі чи в магазині).
  • Бійки з однокласниками чи перехожими.
  • Вандалізм.
Чтайте також:  НУШ, укриття та вищі зарплати: як розподілять гроші на середню освіту у 2024 році

За результатами, діти з кращою якістю стосунків “учитель-учень” у віці 11 років повідомили про меншу кількість правопорушень до 17 років, ніж ті, у кого стосунки гірші. Підлітки, які мали кращі стосунки зі своїм учителем, також повідомили, що були менш агресивними та жорстокими у 17 років.

Авторитет вчителя сильніший за батьківський
Навіть після врахування різних типів батьківства, виховання у родині та психологічних проблем результати дослідження лишались незмінними.

Вчені повідомили, що зв’язки вчителя з учнями в дитинстві мають значний вплив на поведінку молоді в підлітковому віці.

Позитивне сприйняття стосунків, відчуття підтримки та розуміння вчителем має силу захистити молодь від втручання у порушення правил, таких як правопорушення та насильство,– зазначив доктор Інгрід Обсут зі Школи охорони здоров’я в Единбурзі.

Чому стосунки з викладачами не завжди бувають хорошими
Нині в Україні на кожного вчителя припадає по 9 учнів. Працівники освіти отримують серйозне навантаження, тому часто вигорають та виснажуються. Через психічне навантаження, а також особисті причини викладачі можуть ставати дратівливими та схильними до токсичної поведінки щодо учнів.

Максималістичні підлітки зазвичай не терпітимуть закиди вчителів – внаслідок цього виникатимуть конфлікти. Через напружену атмосферу поява довірливих та теплих відносин між дитиною та викладачем є малоймовірною.

Чтайте також:  Навіть повітряні тривоги цей блуд зупинити не можуть: відомий освітянин про «привіт з СРСР» в школах України

Та навіть попри особисті проблеми викладачі не мають права виміщати негатив на учнях – це також може вплинути на їх психологічний стан та успішність у школі.

Джерело.


Повернутись вверх