facebook

Мін’юст проводитиме у школах правопросвітницькі заходи щодо протидії булінгу

Мін’юст проводитиме у школах правопросвітницькі заходи щодо протидії булінгу

Інформує Всеосвіта.

Інформаційна кампанія у закладах освіти розпочнеться з початку навчального року.

Булінг, на жаль, доволі поширений у закладах освіти не тільки в Україні, а й в усьому світі. Аби допомогти жертвам цькувань та роз’яснити, чому не варто приховувати факти булінгу та куди звертатися за допомогою, Міністерство юстиції проводитиме правопросвітницькі заходи у школах для протидії булінгу. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Мін’юсту.

Наша мета – допомогти жертвам цькувань та роз’яснити, чому не варто приховувати факти булінгу та куди звертатися по допомогу, – заявляє заступниця міністра юстиції Валерія #Коломієць.

За її словами, систематичні знущання, принизливе ставлення, образи та інші види психологічного насильства як з боку дітей, так і з боку вчителів є неприпустимими й вимагають відповідної реакції.

Саме тому з початком навчального року по всій території України розпочинається проведення правопросвітницьких заходів у школах щодо протидії булінгу (цькуванню) та роз’яснення дітям їхніх прав.

Допомогу можна отримати одним з таких способів:

  • у месенджерах Телеграм та Вайбер;
  • скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право»;
  • у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/;
  • зателефонувати за безкоштовним номером системи БПД: 0 800 213 103.
Чтайте також:  Зарплати не підвищать, але будуть доплати: вчителям обіцяють більше грошей

Крім того, у разі кібербулінгу про механізм дій для дітей, батьків, вчителів можна дізнатися через інтерактивний чат-бот «Кіберпес» у Telegram та Viber.

! У Мін’юсті нагадали, що за булінг учасника освітнього процесу, внаслідок чого була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, наступає адміністративна відповідальність, що передбачає накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. У разі коли булінг вчиняли діти до 16 років – до відповідальності притягають батьків булерів.

Джерело.


Повернутись вверх