facebook

Цифрові навички і неформальна освіта: що необхідно опанувати освітянам та школярам

Цифрові навички і неформальна освіта: що необхідно опанувати освітянам та школярам

Інформує Всеосвіта.

Проєкт «Дія. Цифрова освіта» має на меті навчити за 3 роки 6 мільйонів українців цифрової грамотності.

Цифрові навички зараз визнаються як одна з 10 необхідних навичок майбутнього, а тому зараз – найкращий час для того, аби підвищити цифрову грамотність та вже сьогодні почати використовувати у своїй роботі різноманітні Інтернет-ресурси, що значно спростить процес навчання та зробить його цікавішим як для вчителя, так і для учнів.

У своєму виступі проєктна менеджерка «Дія» Руслана Коренчук продемонструє сайт «Дія. Цифрова освіта» та розповість про розвиток тих цифрових навичок, які необхідні для школярів та вчителів.

ПРОЄКТ «ДІЯ. ЦИФРОВА ОСВІТА»

Проєкт «Дія. Цифрова освіта» має на меті навчити за 3 роки 6 мільйонів українців цифрової грамотності. Сьогодні на сайті вже зареєстровано понад 700 000 людей.

На головній сторінці ви можете побачити Цифрограм (національний тест на цифрову грамотність). Він містить в собі 6 сфер компетентностей:

  1. Основи комп’ютерної грамотності (використання комп’ютерних та мобільних пристроїв, базового програмного забезпечення).
  2. Інформаційна грамотність, уміння працювати з даними (перегляд, пошук і фільтрація даних, інформації та цифрового контенту).
  3. Створення цифрового контенту (розробка цифрового контенту, його редагування, первинні навички програмування).
  4. Комунікація та взаємодія у цифровому суспільстві (поширення та обмін даними за допомогою цифрових технологій).
  5. Безпека у цифровому середовищі (захист пристроїв та безпечне підключення до мережі Інтернет).
  6. Розв’язання проблем у цифровому середовищі та навчання впродовж життя.
Чтайте також:  Мають вакцинуватися всі: уряд змінив умову роботи шкіл в червоній зоні

Час проходження тесту – близько 30 хвилин. Всі учасники можуть отримати сертифікат.

Також на сторінці «Дія. Цифрова освіта» можна переглядати невеликі освітні серіали (одна серія триває близько 10 хвилин). Є серіали, що були створені спеціально для вчителів та для учнів/студентів. В одному з таких серіалів у дітей є можливість дізнатись інформацію про новітні цифрові професії та, можливо, обрати для себе щось до вподоби. Також цікавими для учнів є серіали «Штучний інтелект для школярів», «Стартуй стартап» та багато інших.

ОФЛАЙН СКЛАДОВА «ДІЯ. ЦИФРОВА ОСВІТА».

Проєкт також має офлайн складову – мережу хабів. Хаби цифрової освіти – це місця, куди може завітати кожен громадянин, безкоштовно отримати доступ до сайту «Дія. Цифрова освіта» та пройти навчання з цифрової грамотності. Це – бібліотеки, школи, університети, компанії та приватний сектор, IT-організації, ЦНАПи, громадські організації. Зараз у мережі є 6000+ хабів. На сайті ви можете побачити їх усі на карті та обрати той хаб, який знаходиться недалеко від вас. У цих місцях є спеціальні люди, які можуть допомогти вам у розв’язанні будь-яких питань, пов’язаних з використанням цифрових пристроїв.

ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН

Також частиною проєкту «Дія. Цифрова освіта» є Всеукраїнська школа онлайн, про яку сьогодні знає більшість вчителів у нашій країні, адже її зараз дуже активно використовують. Ця платформа була створена для того, щоб закрити потреби в онлайн-навчанні під час пандемії.

Чтайте також:  Показники кількості вакцинованих освітян у закладах освіти можуть бути неточними: Ігор Кузін про відсутність єдиної електронної статистики

Руслана Коренчук зазначає, що менеджери проєкту дослухаються до побажань користувачів та постійно вдосконалюють його. Також у користувачів сайту є можливість стати амбасадором проєкту та поширювати свої знання, допомагати іншим людям навчатись цифровій грамотності. Для цього потрібно заповнити відповідну форму на сторінці сайту. Зазвичай, допомога полягає у поширенні нових продуктів та проведенні заходів (наприклад, в школах).

Джерело.


Повернутись вверх