facebook

«На штори», «на ремонт у класі». Освітній омбудсмен дав пораду батькам школярів, з яких намагаються зібрати гроші

«На штори», «на ремонт у класі». Освітній омбудсмен дав пораду батькам школярів, з яких намагаються зібрати гроші 

«Необхідність збирати гроші на щось силами батьків – ознака поганої роботи директора школи»

У проблеми з поборами у школі є зворотній бік: коли не школа вимагає, а самі батьки починають збирати кошти, а тих, хто не здає гроші, цькують. З такими ситуаціями варто боротися, в інтерв’ю «Главкому» розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Чиновник повідомив, що упродовж навчального року отримував чимало звернень щодо поборів у школах.

«Водночас зараз частина батьків вже знає: необхідність збирати гроші на щось силами батьків – ознака поганої роботи директора школи. Адже якщо школа чогось потребує, директор має порахувати, скільки грошей і на що йому необхідно, та подати запит до управління або відділу освіти. Звісно, не все і не відразу, але я бачу, що від моменту, коли запрацювала реформа децентралізації і громади отримали у своє розпорядження більше коштів, школи стали фінансуватися набагато краще», – сказав Горбачов.

До того ж ремонтними чи іншими необхідними роботами мають займатися спеціалісти, тоді й кінцевий результат буде відповідним, переконаний освітній омбудсмен.

«Трапляється, що батьківські ініціативи щодо «ремонтів» призводять до дуже неприємних наслідків. Так, в одній із шкіл в Києві батьки (із найкращих міркувань) вирішили постелили новий лінолеум. Але згодом з’ясувалося, що лінолеум є небезпечним, бо виділяє токсичну речовину – формальдегід. Наслідок – школа майже половину навчального року не працювала, дітей змушені були навчати у другу зміну в інших приміщеннях», – розповів чиновник.

Чтайте також:  На Рівненщині дітей без щеплення проти поліомієліту не пускатимуть на навчання

Горбачов із власного досвіду роботи директором знає, що багато потреб школи буде забезпечено силами місцевого бюджету, якщо регулярно писати обґрунтовані запити в управління освіти, пояснювати, що і для чого потрібно.

«Щодо поборів – часто виникає зворотна ситуація: коли не школа вимагає, а самі батьки починають збирати кошти, а тих, хто не здає гроші, цькують. З такими ситуаціями ми теж боремося. Наприклад, в одній зі столичних гімназій ми зіткнулися з ситуацією, коли батьки домовилися щомісяця «скидатися» по 1,5 тис. грн, а перший «внесок» для того, щоб дитину зарахували до першого класу, становив… 10 тис. грн. Чи це не занадто?» – звернув увагу освітній омбудсмен.

Джерело.


Повернутись вверх