facebook

Президент України підписав закон про посилення соцгарантій для дітей і дорослих з інвалідністю

Президент України Володимир #Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю», який Верховна Рада ухвалила ще 15 липня 2021 року. Про це повідомляють в офіційному інтернет-представництві президента.

 

Цей документ посилює соціальний захист людей з інвалідністю.

Дорослі та діти з інвалідністю зможуть отримати реабілітаційну допомогу коштом адміністративно-господарських санкцій і пені, що надійшли до державного бюджету й використовуються Фондом соціального захисту інвалідів.

Відповідно до закону, люди з інвалідністю та особи, які їх супроводжують, мають право на першочергове обслуговування у будь-яких касах, а також на всіх підприємствах, в установах та організаціях, що надають послуги населенню.

Люди з інвалідністю, котрі їдуть на лікування та мають відповідні документи, особи з інвалідністю І групи та особи, що їх супроводжують, мають право на пріоритетне проходження пунктів пропуску через державний кордон України та контрольних пунктів в’їзду/виїзду на #ТОТ (не частіше одного разу на тиждень в один бік).

! Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Щоб ознайомитись з основними міжнародними та національними нормативно-правовими актами, які регулюють право на освіту осіб з особливими освітніми потребами, навчитись давати правову оцінку практичним ситуаціям щодо реалізації особою з #ООП свого права на освіту, пропонуємо обов’язково пройти курс тижня від «Всеосвіти» – «Правове регулювання освіти осіб з особливими освітніми потребами».

Чтайте також:  В. Бєлий: коли відбудуться актуальні реформи школи?

Джерело.


Повернутись вверх