facebook

Як приймати учнів у школі 1 вересня: цікаві ідеї для турботливого вчителя

Як приймати учнів у школі 1 вересня: цікаві ідеї для турботливого вчителя

За місяць у школах лунатиме перший дзвоник. Діти чекають його із захватом та хвилюванням. А вчителі вже думають про те, як зробити адаптацію дитини до школи легкою. Читайте поради про те, як показати учням, що школа теж скучила за ними.

Джерело:”Освіторія”

Як приймати учнів 1 вересня: ідеї
Місце із запискою
Протягом останніх 3 місяців учні не відвідують школу, тому разом із захватом повернення вони можуть відчувати тривожність.

І щойно учні зайдуть до класу, вони захочуть обрати собі місце. Щоб процес не перетворився на суперечки, є класна ідея: приклейте на кожен стільчик стікер з номером і дайте учням навмання витягнути папірець із цифрою.

А на звороті кожної наліпки можете написати коротке особисте побажання чи якісь мотиваційні фрази дитині.

Дайте дітям наговоритись
Місяці канікул і тривалих карантинів минулого року – це доволі складне випробування для дітей. Звісно, впродовж літа вони обмінювалися повідомленнями чи відео, але навряд чи мали змогу зустрітися з однокласниками.

Тому дайте їм час і можливість наговоритись у перший день навчання. Попросіть розповісти, чим це літо було незвичним та особливим для них? Нехай це виглядає як дружні невимушені теревені, яких дітям бракувало.

Чтайте також:  "Нафтогаз" обіцяє забезпечити газ школам, дитсадкам і лікарням по 13,7 гривні

Поділіться своєю історією
Після дистанційного навчання у минулому році дітям комфортно буде повернутися до класу. В цей час можете поділитися своєю історією проживання локдауну: як спершу ви відчули шок і неприйняття, а тоді поступово опановували нові навички та лайфхаки.

Розкажіть, що вам давалося найважче, що вас підтримувало в той період та, якщо маєите, покажіть скріншоти кумедного моменту з Zoom-уроку. Будьте щирими, відкритими і не бійтеся разом посміятися.

Створіть всі нові “можна” і “не можна”
Новий навчальний рік має нові правил – допоможіть дітям прийняти необхідність цих обмежень. Зокрема, усі правила треба ще раз проговорити.

Але намагайтеся робити формулювання позитивними, наприклад:

  • “На перерві вдягай маску”,
  • “Перед їжею помий руки протягом 30 секунд”,
  • “На уроці користуйся лише своїм приладдям” тощо.

Формулювання із “не” зведіть до 3 – 4, щоб заборонені дії можна було легко запам’ятати. Можна запропонувати учням намалювати головні “to do” та “not to do” у форматі інфографіки, і розмістити їх на стінах класу.

Створіть щось на згадку про цей особливий день
Зі школярами варто відзначити свято 1 вересня. Зокрема, можна створити спільний гігантський малюнок. Для цього розстеліть на підлозі шматок шпалер або паперу в рулоні й попросіть дітей намалювати свій ранковий шлях до школи.

Чтайте також:  5 помилок вчителів, які можуть зіпсувати стосунки з учнями

Або можна скласти мапу суперсил класу: схематично зобразити клас, і нехай кожен учень намалює себе і свою суперсилу на тому місці, де тепер сидить.

Що б ви не вигадали, робіть це разом з учнями: малюйте, танцюйте, творіть спільно — так діти знатимуть, що ви граєте в одній команді.

Познайомте дітей із техніками майндфулнесу
Важливо, щоб у школі учні та вчителі могли вільно повідомляти про свої почуття. А вміти розпізнати, що почуває людина в цей момент, описати свій стан і прожити його допомагають техніки майндфулнесу.

Підсилити емоційний інтелект учнів можна такими прийомами:

  1. Запропонуйте дітям скласти список того, що вони можуть робити, коли почуваються схвильованими, засмученими, роздратованими.
  2. Нагадайте їм, що глибоке дихання – це найпростіший спосіб знизити стрес і тривожність.
  3. Поставте на видному місці у класі так звану банку переживань: у неї діти можуть анонімно кидати записки, розповідаючи, що саме їх турбує, чому вони тривожаться. Регулярно перевіряйте вміст банки і обговорюйте з класом ці почуття.
  4. Використовуйте право на тайм-аут більш гнучко: якщо учень потребує усамітнитись на кілька хвилин посеред уроку, або дитина просить про час у тихому спокійному місці, щоб заспокоїтись, дозволяйте це.
Чтайте також:  Про вчителів, які мали підроблені сертифікати вакцинації, повідомили поліції, – Марцінків

Джерело.


Повернутись вверх