facebook

Чи мають право а відпустку вчителі через закінчення строку договору-роз’яснення омбудсмена

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов зазначив, що педагогів із завершеним договором не можуть звільнити без надання щорічної відпустки й коштів на оздоровлення або без виплати компенсації за невикористану відпустку.

 

Роз’яснення опубліковане на сайті освітнього омбудсмена

Зокрема, до Горбачова з такою проблемою зверталися вчителі-пенсіонери, які працюють за строковим договором.

Відповідно до роз’яснень Міністерства економіки, працівник має право на щорічну відпустку навіть у випадку, якщо вона закінчується після закінчення строку трудового договору. В такому випадку датою звільнення є останній день відпустки. А виплата на оздоровлення здійснюється повною мірою.

“Тобто, вчителі-пенсіонери, які працюють за строковими трудовими договорами мають право на відпустку та отримання оздоровчих виплат. Якщо час відпустки повністю або частково перевищує строк трудового договору, то він продовжується до закінчення відпустки”, – пояснює Горбачов.

Якщо вчитель не ходив у відпустку, то він має право отримати компенсацію за всі невикористані дні. У статті 24 закону “Про відпустки” зазначено, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані дні щорічної відпустки. У разі звільнення працівників, які до звільнення пропрацювали не менш як 10 місяців, компенсація за невикористані дні відпустки виплачується як за повний рік роботи.

Чтайте також:  Зарплати вчителів зростуть до 15 тис. грн: Кабмін готує план заходів

Джерело.


Повернутись вверх