facebook

Як переселенцям відновити чи отримати новий документ про вищу освіту: пояснення Мін’юсту

Вимушені переселенці можуть відновити втрачені документи про вищу освіту за відповідною заявою до Міносвіти. Після перевірки даних для переселенців виготовлять новий документ про вищу освіту і додаток до нього.

 

У Мін’юсті запевнили, що відновити можна загублені, залишені на непідконтрольній території, пошкоджені, знищені або ж взагалі не отримані на окупованій території документи.
За їх словами, для переселенців відновити такі документи буває доволі складно, оскільки навчальний заклад, де вони навчалися, і уся його документація може залишитись на непідконтрольній території або заклад вже було ліквідовано.

Проте у законодавстві містяться норми, що регулюють питання відновлення або видачі дублікатів документів про освіту для внутрішньо переміщених осіб. Важливо знати алгоритм дій для отримання дубліката документа про вищу освіту,
– пояснюють у міністерстві.

Як відновити диплом про вищу освіту
Тож, щоб відновити документи, особа має звернутись із відповідною заявою до МОН у разі, якщо вона:

виконала увесь навчальний план;
пройшла державну атестацію у своєму вищому навчальному закладі, який розташований на окупованій території;
відмовилась отримувати документ про освіту, що не відповідає українському законодавству.
До заяви потрібно додати копію документа, що посвідчує особу, а також академічну довідку чи залікову книжку (якщо вона є).

Чтайте також:  Троє українських учителів стали лауреатами премії Global Teacher Award 2021: імена

“Якщо особа отримала у 2014 році документ про вищу освіту, зразок якого не відповідає національному законодавству, вона має також звертається до МОН із заявою і копією отриманого документа про вищу освіту з вишу, що знаходиться на окупованій території”, – запевнили у відомстві.

Після цього МОН визначить університет в іншому регіоні (на підконтрольній українському уряду території), який виготовить і видасть документ про вищу освіту і додаток до нього для переселенця.

У разі закінчення навчального закладу до 2014 року, дублікат документа про вищу освіту державного зразка та додаток до нього також можна отримати, подавши відповідну заяву МОН.

Що робити, якщо у МОН відмовили
У випадку відмови МОН у визначенні вишу, який має забезпечити виготовлення і видачу документа про вищу освіту і додатка до нього, випускник може подати до суду.

При подачі такої заяви до суду, необхідно вказати:

який конкретно факт необхідно встановити;
причини неможливості отримати документи, що встановлюють даний факт у досудовому порядку (відмова МОН, яка і підтвердить таку неможливість);
усі можливі докази, що можуть підтвердити встановлений факт.

Джерело.


Повернутись вверх