facebook

Шкарлет: прибирати математику із ЗНО – це нерозумний крок

Шкарлет: прибирати математику із ЗНО – це нерозумний крок

Третина учасників зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) не змогли вирішити завдання з математики рівня базової середньої школи, повідомив виконувач обов’язків директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Валерій Бойко.

“Мені теж сумно, що кожен третій не подолав поріг, встановлений усього на рівні 10 балів. Але я не готовий коментувати, чому так сталося, я готовий лише констатувати, що кожен третій учасник зовнішнього незалежного оцінювання, який здавав математику, не міг вирішити завдання навіть не за старшу школу (11-й клас – ІФ), а за базову школу (9-й клас – ІФ)”, – сказав Бойко на прес-конференції в Києві у вівторок.

У свою чергу міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зазначив, що результати ЗНО з року в рік з кожного предмету різні.

“Цього року математика гірше, але ви можете подивитися, що цього року суттєво вище англійська мова. Можливо, суспільний запит. Можливо, більш гуманітарна освіта цього покоління”, – зазначив Шкарлет.

Він наголосив, що для суттєвого підвищення рівня математичної компетенції плануються реорганізація концепції системи освіти, зміни в освітніх програмах.

Крім того, міністр зазначив, що математику не планують прибирати зі списку обов’язкових предметів для здачі на ЗНО.

“Це ж можна розцінити як певний суспільний мінус щодо того, що 30% не здали математику, і прибирати ще математику із ЗНО – це нерозумний крок. Якщо ми хочемо підвищити рівень математичної компетенції, то акцент на здобуття максимальної кількості математичний знань має бути зроблений у всіх сферах, тому і ухвалена концепція системи освіти. МОН не збирається прибирати математику”, – пояснив Шкарлет.

Порогові бали ЗНО-2021:

Поріг тесту «склав/не склав» для тесту зовнішнього незалежного оцінювання з географії у 2021 році дорівнюватиме  24 тестовим балам.

Поріг тесту «склав/не склав» для тесту зовнішнього незалежного оцінювання з біології у 2021 році дорівнюватиме 22 тестовим балам.

Поріг тесту «склав/не склав» для тесту зовнішнього незалежного оцінювання з історії України у 2021 році дорівнюватиме 27 тестовим балам.

Поріг тесту «склав/не склав» для тесту зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури у 2021 році дорівнюватиме 27 тестовим балам.

Поріг тесту «склав/не склав» для тесту зовнішнього незалежного оцінювання з української мови у 2021 році дорівнюватиме  17 тестовим балам.

Поріг тесту «склав/не склав» для тесту зовнішнього незалежного оцінювання з хімії в 2021 році дорівнюватиме 14 тестовим балам.

Поріг тесту «склав/не склав» для тесту зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов (англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова) у 2021 році дорівнюватиме  18 тестовим балам.

Поріг тесту «склав/не склав» для тесту зовнішнього незалежного оцінювання з математики у 2021 році дорівнюватиме  10 тестовим балам.

Поріг тесту «склав/не склав» для тесту зовнішнього незалежного оцінювання з фізики у 2021 році дорівнюватиме  12 тестовим балам.

Джерело.


Повернутись вверх