facebook

ВР проголосувала за законопроєкт про санаторні школи: що зміниться

Засновники мають змінити тип закладу, реорганізувати або ліквідувати його протягом року з дня набрання чинності змін до Закону.


Засновники санаторних шкіл (санаторних шкіл-інтернатів) мають змінити тип цих закладів освіти на один з таких, що передбачені Законом України «Про повну загальну середню освіту», або припинити їхню роботу шляхом реорганізації чи ліквідації. За відповідний законопроєкт № 3719 проголосували у Верховній Раді сьогодні, 13 липня 2020 року.

Ухвалені зміни забезпечують можливість ширшого вибору типів закладів загальної середньої освіти, у які засновники зможуть трансформувати санаторні школи та школи-інтернати. Це допоможе сформувати освітню мережу відповідно до потреб громади та забезпечити право дітей на освіту, – розповів т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

У попередній редакції Закону України «Про повну загальну середню освіту» санаторні школи та школи-інтернати мали припинити набір учнів з 2020 року та змінити тип закладу виключно на ліцей. Нова редакція Закону дозволить обрати той тип закладу, що відповідає інтересам здобувачів освіти.

Засновники мають змінити тип закладу, реорганізувати або ліквідувати його протягом року з дня набрання чинності змін до Закону. Під час прийняття рішення органи місцевого самоврядування мають послуговуватись потребами громади.

Відповідно до Закону, майно реорганізованих чи ліквідованих санаторних шкіл та шкіл-інтернатів має використовуватись виключно для забезпечення здобуття дітьми та молоддю освіти, надання їм послуг у сфері соціального захисту, культури, спорту та охорони здоров’я.

Чтайте також:  Як вмотивувати дитину навчатися: поради для батьків

Станом на 1 січня 2020 року в Україні функціонували 67 санаторних шкіл-інтернатів у 21-й області України, найбільше – 7 таких закладів – у Дніпропетровській області.

Джерело.


Повернутись вверх