facebook

МОН та Мінцифри роз’яснили, як школам використовувати субвенцію на придбання ноутбуків

МОН та Мінцифри роз’яснили, як школам використовувати субвенцію на придбання ноутбуків

Інформує Всеосвіта.

Мета субвенції забезпечення технічних можливостей педагогам для належної організації навчання зокрема в умовах карантинних обмежень.

Міністерство освіти і науки разом з Міністерством цифрової трансформації пояснили як розподілятимуться між школами ноутбуки, придбані коштом субвенції на боротьбу з наслідками COVID-19 під час навчання. Відповідний лист-роз’яснення оприлюднений на сайті #МОН.

Також у листі пояснили, як розподілятимуться між школами ноутбуки, придбані коштом субвенції та які є особливості співфінансування та надання ноутбуків у користування педагогам в разі заборони на відвідування закладів освіти її здобувачами.

Нагадаємо, що основна мета субвенції на заходи, спрямовані на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час навчального процесу у школах, – забезпечення технічних можливостей педагогам для належної організації здобуття загальної середньої освіти, зокрема в умовах карантинних обмежень та заборони на відвідування закладів освіти її здобувачами. Відповідно, усі придбані ноутбуки мають активно та постійно використовуватися педагогічними працівниками в освітньому процесі.

Згідно з Порядком та умовами надання субвенції, придбані ноутбуки закріплюються за навчальними кабінетами відповідних закладів освіти та використовуються виключно для організації освітнього процесу в закладі освіти. У разі заборони на відвідування закладів освіти її здобувачами за наказом керівника закладу ноутбуки на період дії такої заборони можуть надаватися в користування педагогам з метою належної організації освітнього процесу.

Чтайте також:  Під Запоріжжям батько учня показав, чим годують дітей в школі: у мережі їжу називають "баландою" (фото)

Розподіл ноутбуків здійснюється держадміністраціями між закладами освіти, у яких наявна кількість персональних комп’ютерів (які працюють та не задіяні в управлінсько-господарській діяльності закладу) є меншою, ніж кількість педагогічних працівників (за основним місцем роботи.

Забезпечення всіх закладів освіти ноутбуками здійснюється з обов’язковим досягненням співвідношення: один персональний комп’ютер (які працюють та не задіяні в управлінсько-господарській діяльності закладу) на одного педагогічного працівника (за основним місцем роботи).

Наприклад, якщо в певному закладі в наявності є 25 персональних комп’ютерів (які працюють та не задіяні в управлінсько-господарській діяльності закладу) на 30 педагогічних працівників (вчителів зазначених освітніх галузей за основним місцем роботи), для такого закладу коштом субвенції дозволяється придбати 5 ноутбуків (не більше і не менше).

Зважаючи на можливі зміни в стані забезпечення закладів освіти персональними комп’ютерами та кількості педагогічних працівників від початку 2020/2021 навчального року, держадміністраціям доцільно актуалізувати таку інформацію, отримавши офіційну оперативну інформацію від засновників закладів освіти.

Закупівля ноутбуків здійснюється відповідно до Типового переліку комп’ютерного обладнання для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, яким передбачено технічну специфікацію персонального комп’ютера форм-фактора ноутбук, тобто технічні вимоги до ноутбуків, які можуть бути закуплені за кошти субвенції. Оскільки такі ноутбуки будуть призначені зокрема для організації дистанційного навчання, рекомендованою є наявність вбудованої відеокамери в ноутбук.

Чтайте також:  Вагітну вчительку заарештували за сексуальні стосунки з 15-річним учнем

Джерело.


Повернутись вверх