facebook

За цькування учениці суд притягнув до відповідальності батьків учня 9 класу зі школи у Києві

За цькування учениці суд притягнув до відповідальності батьків учня 9 класу зі школи у Києві

Оболонський суд Києва визнав винним 9-класника у булінгу та призначив його батькам штраф у розмірі 3400 гривень. З’ясувалося, що хлопець вже кілька років ображає школярів.

Джерело:

фейсбук-спільнота “Батьки SOS”
Окрім того, батьки повинні заплатити судові витрати у розмірі 454 гривень.

Як розповіла мама учениці, яку цькував дев’ятикласник, вона здобула перемогу в суді над учнем 9-А класу.

Суд підтвердив, що дівчинка неодноразово страждала від нападів учня. Він ображав її словесно, чіплявся, штовхав. Через це учениця боїться виходити з дому чи ходити до школи.

За словами Олени Шацевої, учень-булер стоїть на обліку в школі ще з 2017 року й ображає багатьох дітей школи. Проте жоден учень не зважився виступити у суді у ролі свідка.

Батьки інших дітей просто боялися помсти й ніхто мене не підтримав. Хоча в матеріалах справи було багато фактів і прізвищ дітей, які постраждали від нього фізично. Але всі відвернулися,– написала мама постраждалої дівчинки.

Яке покарання чекає 9-класника? Суд рризначив його батькам штраф у розмірі 3400 гривень. Також на батьків булера чекає ще 2 штрафи від різних служб за невиконання батьківських обов’язків у сумі від 850 до 1700 гривень.

Чтайте також:  Лікарчук про 12-річну систему освіти: випускники не повинні закінчувати школу в дітородному віці, Європа це врахувала

Це буде занесено до особової справи й при повторному зверненні штрафи будуть у 2 рази більшими.

Що робити батькам, якщо їхня дитина страждає від булінгу
Додамо, що мама у суді самостійно захищала права своєї дитини. І вона розповіла, як це зробити іншим батькам.

Тож, якщо вашу дитину образили, треба обов’язково одразу написати заяву на ім’я директора. Якщо ображають повторно – написати другу заяву і вимагати від керівництва школи провести розслідування.
Вже протягом доби повинна бути зібрана інформація по зверненню і справу мають направити до поліції.
Після цього батьки мають написати заяву в поліцію. Тоді, разом з розглядом зі школи, слідчий передасть цю справу до суду.
“Якщо є можливість – найміть адвоката. Якщо немає такої можливості, то є безкоштовний правовий захист, куди можна звернутися й нададуть адвоката безкоштовно”, – сказала Олена Шацева.

Мама постраждалої дитини додала, що батькам найголовніше – не боятися. Адже, окрім власних батьків, у дитини немає захисту.

Навіть якщо страшно, навіть якщо ви не впевнені, що у вас вийде, навіть якщо опоненти неадекватні, хами і негідники, все одно потрібно захищати своїх дітей,– додала Олена Шацева.

Джерело.


Повернутись вверх