facebook

МОН затвердило новий порядок вступу для абітурієнтів з ТОТ

Міністерство освіти затвердило новий Порядок прийому для здобуття освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях Криму, окремих районів Донецької та Луганської областей та території населених пунктів на лінії зіткнення. Документ вже пройшов процедуру державної реєстрації у Міністерстві юстиції.

 

Новий порядок регламентує реалізацію права таких дітей на освіту та організацію їх вступу до закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».

Документ передбачає, що через вищезазначені освітні центри абітурієнти з ТОТ зможуть пройти річне оцінювання та державну підсумкову атестацію, отримати документ державного зразка про базову середню освіту або повну загальну середню освіту.

Також через освітні центри відбуватиметься прийом до закладів освіти для здобуття професійної (професійно-технічної освіти), вищої або фахової передвищої освіти (на конкурсних засадах та в межах встановлених квот) за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (за вибором заявника).

Окрім того, Порядок передбачає, що вступники матимуть право подати до 5 заяв на різні спеціальності через один освітній центр.

Освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» будуть працювати з 7 червня до 24 вересня 2021 року.

Чтайте також:  МОН: учні мають перебувати в укриттях до завершення тривоги

Джерело.


Повернутись вверх