facebook

Як в Україні хочуть популяризувати математику та природничі науки: план дій уряду до 2025 року

Уряд затвердив план заходів щодо популяризації природничих наук та математики до 2025 року. Зокрема, хочуть залучити активну молодь у професію вчителя цих дисциплін.

 

Міністр освіти Сергій Шкарлет переконаний, що таке рішення сприятиме розвитку природничо-математичної освіти та залученню молодих людей у професію вчителя природничих і математичних дисциплін.

Зокрема, документом передбачені такі заходи:

підвищення якості природничої та математичної освіти в Україні;
збільшення привабливості природничо-математичних спеціальностей для вступників до закладів фахової передвищої та вищої освіти;
виведення викладання природничих дисциплін на належний рівень;
залучення у професію викладача (вчителя) природничих і математичних дисциплін активних молодих людей;
забезпечення опанування сучасних освітніх технологій вчителями й викладачами цих дисциплін.
Згідно з документом, Міністерство освіти і науки, центральні органи виконавчої влади, обласні та міські державні адміністрації мають забезпечити виконання плану заходів у межах видатків, передбачених у державному та місцевих бюджетах на 2021 рік.

У пояснювальній записці до розпорядження уряду йдеться, зокрема, про те, що такі заходи направлені на підвищення якості природничої і математичної освіти в Україні.

Серед пріоритетних заходів щодо популяризації природничих наук та математики:

2022 рік:

опрацювати питання щодо збільшення розміру академічної стипендії для студентів закладів передвищої та вищої освіти за переліком спеціальностей.
забезпечити реалізацію проєкту “Заочна академічна школа” з поглибленим вивченням природничих наук та математики для учнів старших класів. А також провести Всеукраїнський форум вчителів і викладачів цих дисциплін.
2021 – 2023 роки:

Чтайте також:  Строки початку канікул школи визначать самостійно, – МОН

розробити концепцію та забезпечити впровадження в освітній процес вітчизняних електронних підручників із природничих наук та математики для студентів коледжів та вишів перших років навчання педагогів.

2022 – 2025 роки:

оснастити навчальні та методичні кабінети, фізичні, хімічні, біологічні лабораторії, IT-лабораторії і кабінети географії, математики та інформатики для проведення лабораторних і практичних занять;
сприяти створенню і функціонуванню навчально-наукових лабораторій на базі вишів та наукових установ для виконання на їх базі школярами науково-дослідних проєктів під керівництвом вчених;
забезпечити підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, які викладають природничі дисципліни та математику.

Джерело.


Повернутись вверх