facebook

Оптимізація наукових установ триватиме, – президент НАН

Головними критеріями оптимізації мають бути показники діяльності та оцінка ефективності

Структуру Національної академії наук України необхідно виважено переглянути й оптимізувати. Головними критеріями оптимізації мережі та внутрішньої структури установ мають стати показники їхньої діяльності та оцінка їх ефективності.

Про це заявив президент Національної академії наук Анатолій Загородній в інтерв’ю «ZN.UA».

За його словами, метою оптимізації має бути передусім виокремлення найкращих резервів за рахунок певних змін у структурі та організації внутрішнього життя академії. Перегляд структури має відбуватись прозоро і з широким обговоренням.

Для досягнення цієї мети в академії діє Офіс оцінювання, висновки експертів розглядають комісії з відповідних наукових напрямів при секціях академії й остаточно – постійна комісія, яка, до речі, незалежна від його президії.

«За останні два роки було ліквідовано 8 наукових установ та скорочено або реорганізовано 220 структурних підрозділів. Проведено оптимізацію і структури апарату Президії НАН України. Припинено діяльність 12 госпрозрахункових організацій. Нині ще 12 організацій перебувають у стані припинення. До Міністерства економіки ми подали перелік із понад 50 підприємств, які можуть бути запропоновані для подальшої приватизації. 17 установ із цього переліку вже передано до сфери управління Фонду державного майна України», – повідомив Анатолій Загородній.

Чтайте також:  Учитель попросив учнів записати імена людей, яких вони ненавидять… Коли вони зробили це, вчитель сказав їм…

Також президент НАНУ розповів, що, крім внутрішньоакадемічного оцінювання, є ще державне. Його результати теж будуть враховуватись у ході оптимізації.

«Кожна установа з найнижчими показниками державної атестації розглядатиметься окремо. І в кожному випадку шукатимемо оптимальний варіант рішення. Можливо, це буде об’єднання структур, можливо, входження окремих наукових груп до підрозділів інших інститутів, близьких за тематикою, можливо, ще якісь шляхи. Універсального рішення тут немає», – зазначив Анатолій Загородній.

За словами президента Національної академії наук, оптимізацію мережі наукових установ із урахуванням результатів їх оцінювання та державної атестації буде продовжено й нинішнього року.

«Слова «оптимізація» не потрібно боятися. Махати шаблями ми не збираємося. Лише поступові виважені кроки в напрямі вдосконалення структури. На цьому я наполягатиму», – підкреслив президент НАН Анатолій Загородній.

Джерело.


Повернутись вверх