З 2021 року випускників шкіл очікують нововведення: вони обов’язково складатимуть Державну підсумкову атестацію з математики у формі ЗНО, а тривалість іспиту з української мови та літератури планують збільшити зі 180 хвилин до 210.
Про це повідомила заступниця директору Центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.
Раніше обов’язковою була лише ДПА з української мови та літератури, а далі випускник міг вибирати: складати математику чи історію України.
Крім того,
Загалом із наступного року випускники повинні скласти ДПА з чотирьох предметів (раніше було три):
з української мови та літератури,
математики,
історії України/ іноземної мови (на вибір),
ще один предмет на вибір.
Які ще зміни?
Також із 2021 року абітурієнтам дозволять складати ЗНО зі 5 предметів (раніше 4). Орієнтовні дати проведення — з 21 травня до 16 липня.
Тривалість іспиту з української мови та літератури складе 210 хвилин (3 години 30 хвилин), замість 180, як було раніше.
Завдання із відкритою відповіддю на іспиті з української мови та літератури планують полегшити, зокрема додати інфографіку, діаграму, таблиці. Крім того, додати бланк Б для завдань із короткою формою відповіді.
У 2019 році тодішня міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич попереджала, що ЗНО з математики з 2021 року стане обов’язковим для складання. Основними причинами такого нововведення Гриневич називала те, що кожна людина має володіти базовими математичними навичками, а країни, які планують посилити свій потенціал, як правило, вводять обов’язковий іспит з математики.