Рекомендації для вчителів щодо інтегрування профорієнтаційної складової
Інформує Всеосвіта.
Профорієнтаційна робота у школі допомагає зорієнтувати учнів і підготувати їх до вибору майбутньої професії.
Якісна профорієнтаційна робота в закладах освіти має вагоме значення для майбутнього школярів. Вона допомагає зорієнтувати їх і надає корисну інформацію щодо розуміння світу праці, включаючи бачення власної кар’єрного зростання.
Український інститут розвитку освіти підготував «Методичні рекомендації щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які здійснюють профорієнтаційну роботу в закладах загальної середньої освіти, у тому числі з учнями з ООП».
Фахівці УІРО пропонують педагогам розробити профорієнтаційне освітнє середовище, що відповідатиме запитам сучасності, задля реалізації ефективної профорієнтаційної роботи у школі.
Своєчасна профорієнтаційна робота під час освітнього процесу сприяє професійній самоідентифікації здобувачів освіти, здійсненню самостійного та усвідомленого вибору майбутньої професії з урахуванням уподобань, здібностей, індивідуальних особливостей і запиту ринку праці задля безперешкодного інтегрування в майбутню професію, — зазначає розробниця посібника Юлія Косенчук.
Вчителям надано рекомендації з таких питань:
- основні шляхи інтегрування профорієнтаційної роботи;
- створення наскрізної профорієнтації;
- Hard / Soft skills у профорієнтаційній роботі;
- впровадження в профорієнтаційну роботу психодіагностичних методик;
- алгоритм успішного впровадження профорієнтаційної роботи в закладах освіти.
Окрім того, у посібнику надається низка онлайн-ресурсів, які допоможуть вчителям у проведенні занять із профорієнтації школярів.
Вчителям-предметникам рекомендується наголошувати на важливості вивчення англійської мови, математики та природничих наук щодо майбутнього професійного спрямування. Саме тому зв’язок освітнього процесу з профорієнтаційною роботою актуальний для всіх педагогів, — наголошується у методичних рекомендаціях.
Завантажити методичні рекомендації освітяни можуть за посиланням.