facebook

Чи відмінять ДПА для учнів 11 класу: пояснення Шкарлета

Чи відмінять ДПА для учнів 11 класу: пояснення Шкарлета

Для учнів 4 та 9 класів скасували ДПА через погіршення ситуації з коронавірусом. Натомість учні 11 класу будуть складати ДПА у формі ЗНО.

Джерело:

24 канал
Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час брифінгу розповів, що законодавством визначено норму про обов’язкове проходження ДПА для учнів 11 класу у формі ЗНО.

За його словами, законом встановлено, що ДПА має здійснюватися у формі зовнішнього незалежного оцінювання, окрім деяких випадків, визначених законодавством.

Це означає, що наказом Міносвіти питання про ДПА для учнів 11 класу вирішити неможливо. Це може бути виключно ухвалений відповідний закон,– заявив міністр освіти.

Шкарлет додав, що МОН звернулося до президента України з ініціативою запровадити законопроєкт для впорядкування питань проходження учнем 11 класу ДПА у формі ЗНО.

Що відомо про скасування ДПА для 4 та 9 класів
Міносвіти звільнило від проходження ДПА учнів 4 і 9 класів у 2021 році. Шкарлет пояснив, що це зробили для того, щоб поставити учнів в рівні умови. Адже через коронавірус не всі школярі можуть повноцінно навчатися та відвідувати школи.

Йдеться про тих дітей, які навчаються в червоних зонах, і не мають можливості навчатися в повноформатному режимі,
– запевнив міністр освіти.

Чтайте також:  Чи має залишитися ДПА у формі ЗНО після епохи коронавірусу?

Що буде замість ДПА для учнів 4 та 9 класів? Сергій Шкарлет запевнив, що альтернативою ДПА для школярів на сьогодні є поточні результати контролю знань. Тобто учням виставлять підсумкові оцінки у школі, без проходження ДПА.

Додамо, що попри скасування ДПА, ЗНО у 2021 році не скасовуватимуть. Оскільки, за словами міністра освіти, тогорічна практика показала, що МОН може забезпечити його проведення у безпечних умовах навіть під час карантину.

Джерело.


Повернутись вверх