facebook

Доплата педагогічним працівникам за роботу в інклюзивному класі: роз’яснення управління Держпраці

Законом встановлено доплату в граничному розмірі 20% посадового окладу педагогічним працівникам і помічникам вихователів в інклюзивних класах.

Інформує Всеосвіта.

Головне управління Держпраці надало роз’яснення, щодо доплати педагогічним працівникам, які працюють в інклюзивному класі (групі).

З метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізації та інтеграції в суспільство в закладах загальної середньої освіти організовуються класи з інклюзивним навчанням. Відповідно до Порядку з організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2011 року № 872.

Інклюзивний клас або клас з інклюзивним навчанням це клас у закладі загальної середньої освіти, в якому серед інших дітей навчаються одна три (одна – дві) дитини з особливими освітніми потребами.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру доплати за окремі види педагогічної діяльності» від 25 серпня 2004 року №1096 встановлено доплату в граничному розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічним працівникам і помічникам вихователів в інклюзивних класах (групах) у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Зазначена доплата встановлюється педагогічним працівникам, які працюють в інклюзивному класі (групі), тільки за години роботи в інклюзивних класах (групах).

Чтайте також:  Чому в ЗНО додали математику як обов’язковий предмет: пояснення експерта

Конкретний розмір доплати встановлює керівник закладу, ураховуючи кількість осіб з особливими освітніми потребами у класі (групі), складність порушення розвитку дітей, рівень відповідальності та обсяг роботи кожного працівника, який працює з такими дітьми, тощо.

Тобто така доплата встановлюється усім вчителям та іншим педагогічним працівникам закладу загальної середньої освіти, які працюють в інклюзивному класі (групі), але не на все навантаження, а тільки за години роботи у таких класах (групах).

Щодо асистентів вчителя в інклюзивних класів, то оскільки така вводиться в закладах загальної середньої освіти саме для роботи в інклюзивних класах, то працівникам зазначена доплата встановлюється на все навантаження за цією посадою.

Джерело.


Повернутись вверх