facebook

Як обиратимуть керівників вишів: Володимир Зеленський ухвалив зміни до закону «Про вищу освіту»

Закон набирає чинності на наступний день після його опублікування.

Інформує Всеосвіта.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо процедури обрання керівника закладу вищої освіти» № 1216-IX, який Верховна Рада підтримала 5 лютого 2021 року. Про це повідомляється на офіційній сторінці Президента України.

Відповідно до документа процес обрання керівника закладу вищої освіти удосконалюється шляхом запровадження другого туру виборів. Водночас уточнюється процедура встановлення результатів виборів та конкретизуються умови для проведення повторного конкурсу на заміщення посади керівника вишу.

Закон доповнює статтю 42 Закону України «Про вищу освіту» положеннями, згідно з якими:

  • У разі якщо у виборах керівника вишу взяли участь дві або більше кандидатур і жодна з них не набрала понад 50% голосів, на сьомий день проводиться другий тур виборів поміж двох осіб, які в першому турі набрали найбільшу кількість голосів.
  • У разі якщо обрана за конкурсом кандидатура не пройшла спеціальну перевірку, то протягом тижня після закінчення спецперевірки оголошується новий конкурс на заміщення посади керівника вишу.
  • У разі якщо вибори визнані такими, що не відбулися, або жодна з кандидатур не набрала необхідної кількості голосів, то протягом тижня з дня встановлення результатів виборів оголошується новий конкурс.
Чтайте також:  Один з творців ЗНО знайшов серйозні проблеми і "непотрібні" предмети в тестах: "Стали ізгоями"

У такий спосіб забезпечується: волевиявлення трудового колективу, якість виборчого процесу, усуваються корупційні ризики, які виникають при призначенні виконувача обов’язків керівника закладу вищої освіти, а також численні проблемні питання щодо умов і порядку обрання та призначення на посаду його керівника.

Закон набирає чинності на наступний день після його опублікування.


Повернутись вверх