facebook

Приносити чи не приносити: за яких умов батьки повинні надавати довідку про відсутність дитини у садочку

У своїй роботі дошкільні заклади освіти керуються насамперед Санітарним регламентом для ЗДО.
Інформує Всеосвіта.

Дитина може пропустити дитсадок з різних причин й не обов’язково через хворобу. Наприклад, батьки забрали малечу до бабусі на кілька днів, а ЗДО вже вимагає довідку, що дитина у цей час не лежала з температурою і що їй, за станом здоров’я, дозволяється відвідувати садочок.

У деяких закладах дошкільної освіти вимагають довідку, якщо дитини не було два дні, в інших – якщо вона не відвідувала заклад п’ять днів. А є такі, що взагалі не вимагають жодних документів. Що ж робити батькам?

Відповідь на це питання дає фахівчиня Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Крістіна Мачулян на сайті Міністерства юстиції.

У своїй роботі дошкільні заклади освіти керуються Санітарним регламентом для ЗДО, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234.

Так, відповідно до пункту 2 розділу XIІ Санітарного регламенту, після перенесеного інфекційного захворювання приймання дітей до дошкільного закладу освіти дозволяється за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Тобто, якщо дитина не відвідувала дитсадок через хворобу, батьки мають звернутися до лікаря за медичною довідкою.

Чтайте також:  Скандал на Закарпатті: дитину не взяли в дитсадок, бо батьки не знають угорську

А ЩО РОБИТИ З ДІТЬМИ, ЯКІ НЕ ВІДВІДУВАЛИ ЗДО ЧЕРЕЗ СІМЕЙНІ ОБСТАВИНИ?

Згідно із нормами згаданого розділу Санітарного регламенту, діти після тимчасової відсутності у дошкільному закладі освіти з інших причин приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання.

ЩО РОБИТИ ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ, ЯКЩО У ШТАТІ НЕМАЄ МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА? ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ДИТИНА ЗДОРОВА, КОЛИ ВОНА ПРИЙШЛА В САДОК?

Пунктом 1 розділу XIІ Санітарного регламенту передбачено, що ранкове приймання дитини до дошкільного закладу освіти щодня повинен проводити вихователь групи. Здійснюється обов’язкове опитування батьків або осіб, які їх замінюють, стосовно стану здоров’я дитини та візуально визначається стан здоров’я (шкірні покрови, нежить тощо). За потреби проводиться термометрія та огляд зіва.

Діти з ознаками інфекційного захворювання до дошкільного навчального закладу не приймаються.

Працівники дошкільних закладів освіти зобов’язані вести спостереження за станом здоров’я дітей, а в разі виявлення ознак інфекційної хвороби − повідомляти медичного працівника.

ЗВІДКИ Ж З’ЯВИЛАСЬ ВИМОГА ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ПОДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОВІДКИ, ЯКЩО ДИТИНА БІЛЬШ ЯК П’ЯТЬ ДНІВ НЕ БУЛА В САДОЧКУ?

Виявляється, вимога про те, що приймання дітей у заклад дошкільної освіти після тривалої відсутності (більш як 5 днів) можливе лише за наявності довідки від дільничного лікаря з вказівкою причини відсутності, передбачалася Інструкцією про проведення протиепідемічних заходів щодо гострих кишкових інфекцій, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я СРСР від 16.08.1989 № 475 «Про заходи щодо подальшого вдосконалення профілактики захворюваності гострими кишковими інфекціями в країні».

Однак, наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30.05.2016 № 489 «Про доповнення до наказу МОЗ України від 18 квітня 1996 року № 81 «Про визнання такими, що не застосовуються в Україні, наказів СРСР» зазначений вище наказ Міністерства охорони здоров’я СРСР визнаний таким, що не застосовується на території Україні.

Чтайте також:  Палички Кюїзенера та блоки Дьєнеша: тактильна математика для дошкільнят

Джерело.


Повернутись вверх