facebook

Успішне проходження сертифікації зараховується педпрацівникам як проходження атестації, – МОН

Керівник школи зобов’язаний сприяти проходженню педагогами атестації та сертифікації.

Інформує Всеосвіта.

Успішне проходження сертифікації має бути зараховано як проходження атестації педагогічним працівником. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Відповідно до Закону «Про повну загальну середню освіту», успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання.

Водночас згідно із зазначеним вище Законом, керівник школи зобов’язаний сприяти проходженню педагогами атестації та сертифікації.

Успішне проходження вчителем початкових класів сертифікації, що підтверджено відповідним сертифікатом, є достатньою підставою для ухвалення атестаційною комісією рішення про присвоєння йому наступної кваліфікаційної категорії чи наступного педагогічного звання та/або підтвердження наявної вищої кваліфікаційної категорії чи наявного педагогічного звання.

Цей процес не потребує надання жодних додаткових документів чи проведення будь-яких заходів, пов’язаних із вивченням діяльності педагога.

Нагадаємо, пілотну добровільну сертифікацію вчителів початкової школи 2020 року успішно пройшли 902 педагоги. У сертифікації-2021 зможуть взяти участь 2 000 педагогів, реєстрація розпочнеться 18 січня.

Довідково:

Сертифікація – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів. Мета сертифікації – виявити й заохотити вчителів з високим рівнем майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку у 20% до зарплатні й може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації. Сертифікат дійсний три роки. Передбачається, що в майбутньому, з розвитком реформи «Нова українська школа», сертифікація замінить атестацію педагогів.

Чтайте також:  Вже у квітні в Україні запускають освітню Мрію: що про це варто знати учням, батькам та вчителям?

Джерело.


Повернутись вверх