Спілкування між працівниками закладу, проведення нарад, педрад, зустрічей з батьками може відбуватися винятково в онлайн-форматі.
Інформує Всеосвіта.
8 до 24 січня, у період національного локдауну, керівники столичних закладів освіти повинні організувати роботу закладів у дистанційному режимі. Це не стосується закладів дошкільної та спеціальних закладів загальної середньої освіти, які продовжують працювати у звичайному режимі з дотриманням всім протиепідемічних правил.
Про це йдеться в Рекомендаціях щодо роботи закладів освіти Києва у період обмежувальних протиепідемічних заходів з 8 до 24 січня 2021 року, затверджених Департаментом освіти і науки міста Києва від 15.12.2020 року.
Документ надає рекомендації як організувати роботу в цей період у закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), позашкільної освіти всіх типів та форм власності. Але він буде корисний не лише для закладів освіти Києва. Цим досвідом можуть скористатися органи управління освітою та заклади освіти з усієї України, – зазначив на своїй сторінці у фейсбуці освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
ЩО ПОВИННІ РОБИТИ УСІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ?
Усі заклади освіти мають інформувати батьків про особливості роботи у період обмежувальних протиепідемічних заходів. Це можна робити різними способами: розміщення на сайті та/або у соціальних мережах звернення/роз’яснення про режим роботи закладу, оголошення у батьківських групах/чатах тощо.
Спілкування між працівниками закладу, проведення нарад, семінарів, педагогічних рад, зустрічей з батьками може відбуватися винятково в онлайн-форматі.
Більш детально про рекомендації Департаменту освіти м. Києва щодо роботи закладів освіти під час локдауну йдеться на офіційному сайті освітнього омбудсмена:
ДОШКІЛЬНІ ЗАКЛАДИ
З 8 по 25 січня працюють у звичному режимі, але мають дотримуватися Регламенту відновлення освітнього процесу у закладах освіти міста Києва та режиму їх роботи після зняття карантинних обмежень та постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22 вересня 2020 року № 55. Але проводять додаткову профілактично-роз’яснювальну роботу серед батьків та працівників, проводять засідання педагогічної ради та приймають рішення про організацію освітнього процесу.
Дошкільні заклади у визначені терміни приймають документи нових вихованців на підставі електронної заяви батьків та скан-копій, необхідних для зарахування дитини. Оригінали документів батьки подають керівникові закладу впродовж 10 днів з моменту завершення обмежувальних протиепідемічних заходів.
ЗАКЛАДИ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
- Інформують батьків про особливості роботи у період обмежувальних протиепідемічних заходів та організовують роз’яснювальну роботу щодо тривалості уроків. Адже онлайн-урок не може тривати 45 хвилин.
- Проводять засідання педради: рішення про дистанційне навчання; зміни до освітньої програми.
- Відпрацьовують розклад, здійснюють інтеграцію окремих предметів тощо.
- Забезпечують ведення електронних журналів.
- Організовують будь-які зібрання колективу лише в онлайн-форматі.
- Визначають вчителів, які не мають комп’ютерної техніки, забезпечують можливість організації їхньої роботи вдома/у школі.
- Опрацьовують інформацію про дітей, які навесні 2020 року не були охоплені навчанням, визначають дітей із соціально незахищених, багатодітних сімей та інших, які не мають технічних можливостей, щоб навчатися вдома, та забезпечують таким учням навчання у школі спільно зі Службою у справах дітей та сім’ї.
- Організовують роботу щодо створення електронної скриньки для онлайн зв’язку між учасниками освітнього процесу.
- Складають та затверджують графік чергування технічного персоналу та адміністрації закладу, розподіляють завдання між іншими працівниками ЗЗСО.
- Надають відпустки працівникам, у разі їх бажання, у тому числі без збереження заробітної плати; здійснюють оплату праці працівникам, які не залучені до освітнього процесу, у тому числі технічним, відповідно до КЗпП.
ЗАКЛАДИ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
- З 8 по 25 січня організовують навчання, використовуючи інструменти і технології дистанційного навчання, визначають електронні освітні ресурси та онлайн-портали для такого навчання.
- Складають розклад роботи в онлайн режимі гуртків, секцій тощо. При цьому враховують традиційні українські зимові свята, можливості вихованців і педагогічних працівників закладу.
- Проводять майстер-класи, тематичні та професійні майстерні в онлайн режимі.
- Затверджують графік чергування технічного персоналу та адміністрації закладу, розподіляють завдання між іншими працівниками. Також, якщо працівник хоче взяти відпустку, зокрема, без збереження заробітної плати, – надають таку відпустку.
- Здійснюють оплату праці працівникам, які не залучені до освітнього процесу, зокрема технічним, відповідно до КЗпП.
СПЕЦІАЛЬНІ ЗАКЛАДИ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
- Працюють у звичному режимі з 11 по 25 січня, але мають дотримуватися Регламенту відновлення освітнього процесу у закладах освіти міста Києва та режиму їх роботи після зняття карантинних обмежень та постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22 серпня 2020 року № 50.
- Проводять додаткову профілактично-роз’яснювальну роботу з учнями про те, як під час навчання важливо суворо дотримуватися правил особистої гігієни та санітарії.
- На засіданні онлайн педради приймають рішення про організацію освітнього процесу, в тому числі з можливістю змішаного навчання, змінюють освітню програму та алгоритм дій організації освітнього процесу на «червоному» рівні епідемічної небезпеки.
- За потребою змінюють графік роботи працівників.
ЗАКЛАДИ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ
- Забезпечують інформування здобувачів освіти та батьків про дистанційне навчання, розміщуючи інформацію на сайті, інформаційних стендах, у соціальних мережах.
- Визначають здобувачів, які з об’єктивних причин не можуть повернутися додому, створюють безпечні умови для їх проживання та забезпечують онлайн навчання.
- Складають та затверджують графік чергування технічного персоналу та адміністрації, розподіляють завдання між іншими працівниками.
- Якщо працівник хоче взяти відпустку, у тому числі без збереження заробітної плати, надають йому відпустку; здійснюють оплату праці працівникам, які не залучені до освітнього процесу, у тому числі технічним, відповідно до КЗпП.
ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНІ ЦЕНТРИ
- Забезпечують інформування громадськості та батьків.
- Організовують надання послуг дітям з особливими освітніми потребами в онлайн режимі.
- Організовують надання консультативних послуг батькам та педагогічним працівникам в онлайн форматі.
- Комплексна оцінка з метою визначення особливостей освітніх потреб дитини не проводиться.
- Складають графік роботи персоналу, розподіляють завдання; надають відпустки; здійснюють оплату праці технічного персоналу.
ЩО МАЮТЬ РОБИТИ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ
- Організовують свою роботу в період обмежувальних протиепідемічних заходів з 08 до 25 січня 2021 року.
- Постійно комунікують із закладами освіти та інформують їх про терміни обмежувальних протиепідемічних заходів, вимоги постанов Кабінету Міністрів України та інших документів і контролюють їхнє дотримання.
- Організовують проведення навчання/семінарів/тренінгів для педагогів.
- Ознайомлюють заклади освіти з календарем освітніх подій під час канікул й у період обмежувальних протиепідемічних заходів.
- Забезпечують заклади освіти інтернетом для організації освітнього процесу в онлайн форматі.
- Організовують роботу фахівців щодо опрацювання електронних звернень батьків на право для позачергового/першочергового зарахування дитини у заклади дошкільної освіти.